Історія кафедри
Історія створення кафедри
Кафедра культури української мови створена 1992 року на базі кафедри практичного курсу російської мови під назвою «Кафедра практичного курсу української мови».
У зв’язку із введенням Міністерства освіти України до навчального плану вузів курсу «Ділова українська мова» напрямок педагогічної діяльності кафедри змінився. З вересня 1996 року викладацький колектив кафедри (яка була перейменована у 1997 році на кафедру культури української мови) забезпечує читання ділової української мови на в усіх інститутах університету (крім педагогічного), практикуму з української мови та українського правопису в Інституті української філології.
Викладачами кафедри створено і запроваджено програму з ділового мовлення, за якою навчаються студенти всіх факультетів. Розроблені методичні рекомендації щодо проведення практичних занять з ділової української мови з урахуванням специфіки кожного інституту; курс лекцій, який містить основні питання писемного та усного ділового мовлення. За комплексними контрольними роботами з ділової української мови, розробленими членами кафедри, Міністерство освіти України перевіряє стан успішності студентів з української мови інших вузів. Підготовлено нову програму з практикуму з української мови та українського правопису.
Нині на кафедрі, яку очолює з 1992р. проф. С.В. Шевчук, працюють 4 кандидати наук (С.В. Глущик, Т.М. Лобода, В.І. Зуєва, О.В. Дияк) старший викладач О.О. Кабиш, 4 асистенти (О.С. Пелих, Л.О. Харченко, Л.В. Пилипчук, В.Г. Яковченко).
Науково-методична робота викладачів кафедри охоплює широке коло проблем українського мовознавства.
Праці проф. С.В. Шевчук присвячені питанням синтаксису української мови та українському діловому мовленню.