Секційне засідання щорічної звітно-наукової конференції на кафедрі української мови
21 травня 2026 року, у День вишиванки, на кафедрі української мови факультету української філології та журналістики імені Андрія Малишка відбулося секційне засідання щорічної звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету» за підсумками наукових досліджень викладачів, докторантів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова у 2025 році. За програмою конференції учасники виголосили, заслухали й обговорили наукові доповіді: Векуа Наталія Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови – доповідь «Обсценна лексика в умовах війни: лінгвософський підхід до проблеми норми та експресії»; Висоцький Анатолій Васильович, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови – доповідь «Мова ворожнечі у час російсько-української війни: до проблеми використання у медіа»; Гаврилюк Оксана Романівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови
Засідання секції кафедри методики викладання української мови та літератури за програмою щорічної звітно-наукової конференції
21 травня 2026 року відбулося засідання секції кафедри методики викладання української мови та літератури у рамках щорічної звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету». Учасниками стали викладачі кафедри, які представляли результати наукової діяльності за підсумками 2025 року. Конференція об’єднала науково-педагогічну спільноту кафедри. Було заслухано цікаві, змістовні і глибокі наукові доповіді, присвячені актуальним питанням методики навчання української мови і літератури: Котляренко Світлана Василівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри методики української мови та літератури – доповідь «Інноваційні засоби у викладанні філологічних дисциплін у вищій школі». Балаховська Юлія Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики української мови та літератури – доповідь «Методика використання інструментів ШІ на уроках літератури».
Наукова конференція «Комунікаційний простір постінформаційного суспільства: етика, технології та гуманітарний дискурс».
Український державний університет імені Михайла Драгоманова вже вчетверте став співорганізатором конференції «Комунікаційний простір постінформаційного суспільства: етика, технології та гуманітарний дискурс» (21 травня 2026 року). Викладачі, аспіранти й студенти факультету української філології та журналістики імені Андрія Малишка цьогоріч активно долучилися до пленарного засідання. Свої тези презентували: Марків Олександра Тимофіївна – «Формування практичних компетентностей майбутніх журналістів в умовах цифрової трансформації медіа»; Векуа Наталія Володимирівна – «Медіаграмотність як інструмент протидії маніпуляціям у комунікаційному просторі війни: лінгвокультурний аспект»; Підкамінна Людмила Василівна – «Мовні маніпуляції на тему війни в українських медіа»; Калита Оксана Михайлівна – «Літературний текст як інструмент PR: наративні стратегії формування бренду України в есеї Оксани Забужко “Найдовша подорож”»;
Факультет української філології та журналістики імені Андрія Малишка – осередок інноваційної освіти і науки: пленарне засідання звітно-наукової конференції викладачів
20 травня 2026 року на факультеті української філології та журналістики імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова відбулося пленарне засідання звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету», учасниками якої стали викладачі, аспіранти та докторанти, які представили результати наукової діяльності за підсумками 2025 року. Конференція стала платформою для об’єднання науково-педагогічної спільноти факультету задля обговорення основних тенденцій розвитку сучасної освіти, інноваційних підходів до наукових досліджень, актуальних питань лінгвістики, літературознавства та журналістської освіти. Пленарне засідання відкрив декан факультету української філології та журналістики імені Андрія Малишка, доктор філологічних наук, професор Висоцький А.В.
Рік без наших любих колег із кафедри української мови
Сумний травень 2025 року відлунюється в наших спогадах. Сьогодні, 15 травня, минає рік, як відійшла в засвіти Марія Яківна Плющ – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови факультету української філології та журналістики імені Андрія Малишка, знана в Україні та за її межами науковиця, яка майже вісім десятиліть свого життя пов’язала з Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, об’єднавши у велику академічну спільноту знавців української мови та залишивши потужну наукову спадщину. З нагоди 100-річчя від дня народження Марії Яківни (7 січня 2026 року) і вшанування наукового доробку дослідниці викладачі кафедри української мови опублікували статтю «Марія Яківна Плющ у просторі української лінгвістики та лінгводидактики», у якій висвітлили життєвий і науковий шлях професорки.
У ці дні згадуємо наших колег, які також рік тому залишили цей світ:



