Чи може штучний інтелект стати каталізатором розвитку критичного мислення?
"Якщо ви захочете зробити штучний інтелект своїм другом – він вам допоможе", – вважає Олександр Краковецький, керівник ІТ-компанії DevRain та фахівець у сфері штучного інтелекту. Він став гостем вечора критичного мислення, що відбувся 26 березня 2025 року. Штучний інтелект уже проник у безліч сфер життя – від автоматизації монотонної роботи до освіти. Він спрощує процеси, аналізує великі обсяги інформації та допомагає в творчих завданнях. Та чи не означає це, що деякі професії, зокрема редактори та журналісти, можуть втратити свою актуальність? "Ми живемо в період трансформації, коли світ ще не готовий до глобальних змін, але вже усвідомив, що майбутнє настало. Тому ні – професії для людей не зникнуть.
ШІ стане вам вірним інструментом для розвитку, якщо ви дійсно цього прагнете".
Ключ до гармонійного співіснування з технологіями – не боятися їх, а навчитися використовувати для власного розвитку. Журналістика, як і критичне мислення, завжди базувалася на аналізі, перевірці фактів і глибокому розумінні контексту. ШІ здатний підсилити ці навички, допомагаючи швидко знаходити дані, аналізувати джерела та навіть виявляти маніпуляції.
Але найголовніше – він не може замінити людську здатність мислити, ставити правильні запитання та розуміти емоційний підтекст інформації. Штучний інтелект – це лише інструмент, а людина залишається тим, хто формує зміст.
Дякуємо MIL-House – Медіа та інформаційна грамотність для молоді в Україні Фундація Суспільність за організацію змістовних подій та розмов!
Авторка: Наталя Телух, студентка 104ВС