Шановні науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, аспіранти, молоді вчені та здобувачі вищої освіти! Запрошуємо вас взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Динаміка української літератури і фольклористики та їх викладання у вищій школі», присвяченій 70-річчю від дня народження доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Володимира Погребенника, яка відбудеться 21 березня 2024 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Участь у конференції безкоштовна. Напрями роботи конференції:

Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова став співорганізатором Міжнародної наукової конференції «Культурологічний вимір сучасної гуманітаристики», що відбулася 08 листопада 2023 року в м. Ніжині й до проведення якої долучилися викладачі кафедри української мови, стилістики української мови, культури української мови, української літератури. Відкрив конференцію ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Григорович Самойленко. З вітальним словом виступили доктор філологічних наук, професор, декан нашого факультету Анатолій Васильович Висоцький,

Українська нині – не просто тренд. В умовах воєнного стану наша мова стала зброєю опору, лінією оборони і спротиву, захистом і прихистком, символом нескореності, а також головно – потужним націєствердним чинником єднання українців у просторі й часі. Мовне питання сьогодні надважливе, саме тому в День української писемності та мови, цьогоріч 27 жовтня 2023 року, кафедра культури української мови факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка провела у змішаному форматі Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі».

Кафедра культури української мови факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Українського державного університету імені Михайла Драгоманова запрошує 27 жовтня 2023 року до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі». Формат проведення: змішаний (покликання на зустріч на платформі Google Meet http://meet.google.com/xec-mpjt-dbk). Місце проведення: головний корпус УДУ імені Михайла Драгоманова (вул. Пирогова, 9, ауд. 231). Початок пленарного засідання – 13.00. Мета конференції: аналіз мовнокультурної ситуації в Україні, вивчення шляхів усебічного розвитку української мови. Деталі читайте тут

стилістика24 травня на кафедрі стилістики української мови відбулося секційне засідання щорічної звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету». Кандидатка філологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри Тетяна Ткаченко у доповіді «Аспекти історії української літературної мови як засіб формування національної ідентичності» підкреслила, що привертання уваги студентів до важливих і вагомих аспектів походження та розвитку української мови, історії її функціювання є запорукою свідомого і критичного ставлення до вітчизняної історії, сприяє формуванню національної ідентичності.

Тому вкрай важливим є знання студентами витоків живої розмовної української мови, становлення і розвитку писемної літературної мови, ентонімів як засобу національної ідентифікації, численних фактів лінгвоциду української мови.

ліпницькаТрадиційно в травні науково-педагогічний колектив факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка проводить Тиждень науки. 23 травня на факультеті відбулося пленарне засідання щорічної звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету» за підсумками наукових досліджень викладачів, докторантів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова у 2022 році факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

зображення viber 2023 03 29 16 18 15 05629 березня 2023 року на кафедрі журналістики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова спільно з колегами з кафедри журналістики, реклами та зв'язків з громадськістю Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбувся методичний семінар «Досвід підготовки і проведення захистів кваліфікаційних робіт».

Сторінка 1 із 4