11 жовтня 2024 року відбулися Всеукраїнські Грищенківські читання, до яких долучилися викладачі факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. З вітальним словом до учасників звернувся ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Григорович Самойленко, який наголосив на тісних зв’язках університету з Інститутом української мови НАН України та Драгоманівською родиною, які спільно захищають українське слово, подякував організаторам, що пошановують великого українця Арнольда Грищенка і передають пам’ять про нього. Проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова Григорій Мирославович Торбін зауважив, що збереження української мови – це питання національної безпеки.

8 жовтня 2024 року відбулася настановна сесія наукового відділення Філології «До світу через мови: учнівський науково–дослідницький лінгвістичний проєкт» (секції «Українська мова», «Польська мова та польськомовна  література»). До сесії долучилися здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти, учні-члени Київського обласного територіального відділення МАН України,  їхні наукові керівники, а також науково-педагогічні працівники Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Київського національного лінгвістичного університету.

Кафедра культури української мови факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Українського державного університету імені Михайла Драгоманова запрошує 29 жовтня 2024 року до участі у XVIII Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі». Формат проведення: змішаний (покликання на зустріч на платформі Google Meet в інформаційному листі). Місце проведення: головний корпус УДУ імені Михайла Драгоманова (вул. Пирогова, 9, ауд. 231). Початок пленарного засідання о 10.00. Мета конференції: аналіз мовнокультурної ситуації в Україні, вивчення шляхів усебічного розвитку української мови. Деталі – в інформаційному листі

30 травня 2024 року в Київському університеті інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» успішно пройшла II Всеукраїнська науково-практична конференція «Комунікаційний простір постінформаційного суспільства: виклики в умовах воєнного часу». Одним із організаторів заходу виступила кафедра іноземних мов, філології та журналістики КУІВП (ОЮА), з якою кафедра журналістики УДУ імені Михайла Драгоманова домовилась про співпрацю і партнерство. Наш факультет, Наукова бібліотека університету, як і ЗВО загалом, виступили співорганізаторами конференції. Під час конференції тему комунікації в постінформаційному суспільстві доповідачі розкрили в кількох напрямках.

21 травня 2024 року декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, професор Висоцький А.В. взяв участь у науково-практичній конференції «Роль та значення культурної спадщини Тараса Шевченка в умовах війни» у складі делегації Українського державного університету імені Михайла Драгоманова на Тарасовій горі, в Каневі. Перед учасниками конференції Анатолій Васильович виступив з доповіддю «До питання про архаїчність мови Тараса Шевченка», закцентувавши на староукраїнських лексичних та фразеологічних одиницях, тісно пов’язаних з українською церковною культурою і з діахронічним функціюванням української мови загалом, та цікавих давніх граматичних конструкціях.

23 травня 2024 на кафедрі журналістики відбулося секційне засідання  звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету». Викладачі обговорили нові методики подачі матеріалів, програми, що допомагають зробити дистанційне викладання інтерактивним і цікавим, питання цифрової безпеки. Безумовно, топовою темою, яка викликала жваве обговорення, стала дискусія щодо можливості використання штучного інтелекту в медіа, в навчанні та й у багатьох інших галузях. Зосередилися на рекомендаціях Міністерства цифрової трансформації і радимо обов’язково ознайомлювати з ними студентів (http://surl.li/twldh).

22 травня на кафедрі стилістики української мови відбулося секційне засідання щорічної звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету». Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри Тетяна Ткаченко в доповіді «Художньо-образне переосмислення номінацій явищ природи в поезії Миколи Вінграновського» підкреслила, що олюднення навколишнього світу, з одного боку, є традиційним і продуктивним у мові поезії, а з другого –  глибоко індивідуальним явищем у мовостилі автора. Назви природних явищ – вітер, вода, вогонь, грім, блискавка, гроза, дощ – вживаються в усталених, закріплених мовно-поетичною картиною словосполученнях і водночас зазнають художньо-образного переосмислення автором.

Сторінка 1 із 5