Лекція з кібергігієни від партнерів університету з Кіберполіції України

14 травня 2024 року викладачі та студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відвідали онлайнову лекцію «Кібергігієна», яку провели наші партнери, представниці Кіберполіції України Наталія Осадча і Лілія Пронтенко. Були порушені надважливі питання. Що таке кіберзлочини і які з них сьогодні є найбільш поширеними? Як не стати жертвами фішингу, телефонного шахрайства, скримінгу? Як убезпечити браузер? Як підібрати антивірус? Як подбати про безпеку в соціальних мережах? Окремо поговорили про «гачки», які використовують шахраї, а саме: пропозиції роботи з грошовими переказами через свій рахунок, обіцянка подарунків / різних видів соціальної допомоги з переходом за покликанням.

Також прохання надати код з SMS під будь-яким приводом, непрозорі схеми оплати товарів і послуг на відкритих платформах продажу.

Не менш важливою частиною розмови стала презентація проєкту BRAMA (https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6 ) – медіаресурсу, який націлений на:

- знищення російських осередків в Інтернеті;

- зменшення рівня булінгу в мережі;

- протидія наркотикам та шахрайству;

- навчання та тренінги з кібергігієни й інформаційної гігієни;

- формування активної позиції громадян у питаннях кібербезпеки.

Фахівці радять у випадках зіткнення з шахраями в кіберпросторі звертатися до кіберполіції України на телефони гарячої лінії, електронну пошту, а також за фізичною адресою, вказаною на сайті.

Конкретні поради фахівців читайте на слайдах презентації (фото).

Дякуємо лекторкам пані Наталії і пані Лілії, сподіваємося на продовження співпраці.

зображення viber 2024 05 14 15 17 11 109зображення viber 2024 05 14 15 11 13 700зображення viber 2024 05 14 15 18 28 003зображення viber 2024 05 14 15 15 48 948