Михайло Драгоманов і Тарас Шевченко: українська національна ідея

18 вересня 2024 року з нагоди 183 річниці від дня народження Михайла Драгоманова випускниця факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, завідувачка сектору унікальної книги, друкованих та архівних матеріалів відділу фондів Національного музею Тараса Шевченка Холоша Тамара Олександрівна прочитала пізнавальну лекцію на тему "Михайло Драгоманов і Тарас Шевченко: українська національна ідея" для здобувачів освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Вона поділилася низкою цікавих фактів з життя та творчості Михайла Драгоманова, який був одним з найглибших шевченкознавців свого часу та активно популяризував творчість Кобзаря.

Також розповіла про наукові досягнення Михайла Драгоманова, зокрема про його внесок у дослідження творчості Шевченка.  Цікавим стало те, що Михайло Петрович був присутнім при перепохованні Тараса Шевченка, та навіть ніс його труну. Лекторка зауважила, що Михайло Драгоманов – людина різнобічних наукових зацікавлень. В основі його творчого й громадського життя було слово, звернене і до прихильників, і до опонентів у сотнях статей, наукових розвідок та листів. Також лекторка згадала про численні заборони української мови, її утиски та сучасну важливість. Окрему увагу було приділено феномену кишенькових книжечок, які стали винаходом митців. Дякуємо нашій випускниці за чудову нагоду поспілкуватися про патрона нашого університету, за змістовні факти про його життя і діяльність та цікаві деталі, а також Центру гуманітарної та молодіжної політики та Центру моніторингу якості освіти УДУ імені Михайла Драгоманова за організацію зустрічі!

459987096 432550929838897 3265768572645293473 nphoto 2024 09 19 11 07 53