Тетяна Шептицька про історію поховань на Биківнянському кладовищі
30 жовтня 2024 року студенти-першокурсники прослухали лекцію про історію поховань на Биківнянському кладовищі Тетяни Шептицької – української науковиці, поетки, журналістки, громадської діячки, літературної редакторки, випускниці нашого факультету. Терниста історія України має важливий, але трагічний епізод. Масові репресії громадян, що були влаштовані НКВД у 1937-1938-их роках мають назву Великий терор, або Велика чистка. "Українська республіка розглядалась як непокірна. Майже в кожному обласному центрі була таємна спецділянка. У Київській області це став Биківнянський ліс", - говорить пані Тетяна. Одними з перших, хто знайшов спецділянку у Биківні, були члени клубу "Сучасник" Л. Танюк, А. Горська та В. Симоненко.
Спогади зі щоденника Л. Танюка вражають: "Сосни тут пророслі крізь людські скелети, якщо взяти пробу піску, натрапиш на кров і вапно, яким «гасили трупи»". Після знахідки вони не лишились осторонь й Л. Танюк звертається з листом до Першого секретаря ЦК КПУ П. Шелеста. Попри масові звернення, висновком комісії було те, що їхні знахідки виявились знищенні німецько-фашистськими окупантами військовополонені та мирні жителі Києва.
Попри усі складнощі, ця тема досі досліджується. Є безліч невирішених питань, й одне з них – російська пропаганда. Пропаганда країни-агресора сягає глибинами в 30-ті роки минулого століття. Їх засоби - це плакати, фото та насамперед журналістика. Саме тому Тетяна Шептицька черговий раз наголосила на важливості медіаграмотності. Борімося за свою історію та істину!
Текст: Телух Наталія, Єсіпова Анастасія, студентки 104 ВС групи
Редактор: Резник Дмитро, студент 104 ВС групи