Зустрічі студентів із Максимрм Девізоровим і Юрієм Мацарським
21 листопада 2024 року студенти Медійної школи факультету вкотре відвідали Вечір критичного мислення. Цього разу гостями події були військовий, актор та режисер Максим Девізоров, а також військовий і журналіст Юрій Мацарський. Уже за традицією обговорили питання пропаганди, її історії у світі та ролі в нашому сьогоденні. Звісно ж, гості розповіли, як вони "фільтрують" інформацію та як розпізнають фейки. На нашу думку, однією з головних істин щодо цієї теми є слова Юрія Мацарського про те, що пропаганда має викликати емоцію, а не надавати інформацію і запитуючи у себе "А на що саме спрямована ця стаття?" ми досить легко можемо виокремити пропагандистські фейки.
Крім того, обговорили питання так званої хорошої проганди – тієї, що лине від наших медіа і спрямована на підтримку бойового духу серед громадян. Гості висловили власне ставлення до цього явища і дійшли висновку, що нам необхідна надія для того, щоб перемогти, але вона не має бути створеною на брехні, адже громадяни заслуговують на правдиву інформацію.
Також було порушено тему майбутнього журналістики. Юрій Мацарський дав досить грунтовне пояснення, чому штучний інтелект ніколи не зможе замінити журналістів, ну а блогінг не загрозою для цієї професії, а її відгалуженням, яке виникло через потреби споживачів. Спікер навіть розповів кілька історій з практики для підтвердження своїх слів. Після почутого в нас уже точно ніколи не виникне й думки, що журналістика може колись зникнути.
Оскільки обидва гості військові, а Максим Девізоров ще й режисер за освітою, ми просто не могли оминути питання "Театру ветеранів", який декілька днів тому презентував свої перші вистави. "Театр ветеранів" – це проєкт, який дає можливість військовим за короткий термін освоїти базові знання з акторської майстерності та режисури, щоб передати на сцені всі свої емоції, таким чином ніби рефрексуючи та виконуючи важливу місію серед звичайних громадян. Максим Девізоров, як один із ініціаторів проєкту та його активний учасник, розповів про створення ідеї та реалізацію, не залишивши ні в кого сумнівів щодо значущості проєкту в наш час.
А на завершення гості у відповідь на питання однієї з членкинь Медійної школи порекомендували від себе декілька фільмів, які, на їхню думку, по-своєму важливі й варті перегляду. Серед них такі: «Додому», «Памфір», «Найкращі вихідні», документальні стрічки «Будинок «Слово»» та «Аматори».
Висловлюємо щиру вдячність Фундація Суспільність за організацію цієї зустрічі, а гостям за змістовні відповіді на питання і неймовірно цікаві історії.
Малюга Ірина, Єсіпова Анастасія