Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науковій конференції!
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова
Факультет української філології та літературної творчості
імені Андрія Малишка
Кафедра української мови
Високоповажані колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Український мовний світ у слов’янському всесвіті», що відбудеться 28-29 листопада 2019 рокув Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (Україна, м. Київ, вул.Пирогова, 9, конференц-зал центрального корпусу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова).
До участі в конференції запрошуємо філологів, педагогів, методистів.
Робочі мови конференції: усіслов’янські,англійська.
Тези доповідей будуть опубліковані в Матеріалах Міжнародної наукової конференції, статті – в Науковому часописі НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 10: Проблеми граматики і лексикології української мови.
Тези доповідей подавати мовою оригіналу. Тексти статей до друку в науковому фаховому збірнику (Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 10: Проблеми граматики і лексикології української мови) подавати українською мовою.
Орієнтовна проблематика:
- Українська мова в контексті глобалізації загальнослов’янського мовно-інформаційного простору.
- Проблеми мовної національної ідентифікації та індивідуалізації.
- Соціокультурна та соціолінгвістична парадигми українського слова.
- Мова в просторово-часовому вимірі: актуальні питання діалектології та історії слов’янських мов.
- Сучасні тенденції дослідження фонетики та фонології слов’янських мов.
- Динамічні процеси в лексикології української та інших слов’янських мов.
- Семантико-функційний і комунікативно-прагматичний аспекти граматичних систем слов’янських мов.
- Типологічна, компаративна та контрастивна лінгвістика й національно-мовні картини світу.
- Когнітивний та комунікативний вектори сучасних лінгвістичних досліджень.
- Український національний мовний корпус у системі національних корпусів слов’янських мов.
- Актуальні проблеми сучасної прикладної лінгвістики та питання перекладу.
- Місце та розвиток української лінгводидактики в Україні та за кордоном.
Для участі в конференції просимо надіслати до 15 жовтня 2019 на електронну адресу ukrmova_npu@ukr.net такі матеріали:
ü заповнену заявку учасника конференції (див. файл «Zajavka», назва файлу на зразок Ivanenko_zajavka.doc);
ü електронні варіанти тез у форматах DOCтаобов’язковоPDF (назва файлу на зразок Ivanenko_tezy.doc та Ivanenko_tezy.pdf);
ü електронні варіанти статті у форматах DOCтаобов’язковоPDF, таблиці та особливі шрифти подавати окремими файлами (назва файлу на зразок Ivanenko_stattia.doc та Ivanenko_stattia.pdf);
ü для аспірантів і здобувачів відсканована рецензія фахівця (наукового керівника, доктора чи кандидата наук), завірена підписом, або рішення відповідної кафедри (відділу тощо) про рекомендацію статті до друку;
ü електронні копії або фотокопії квитанцій про оплату.Кошти за оргвнесок та публікації просимо переказувати на номер карткиПриватБанку 4149499340848603 – Дудко Ірина Володимирівна (із зазначенням – комісія за рахунок відправника; у призначенні платежу вказати: прізвище, ім’я та по батькові учасника конференції (автора тез та статті), на господарські витрати).У супровідномуелектронномулисті до оргкомітету конференції прохання зазначити суму та призначення оплат: оргвнесок, кошти за друк статті. УВАГА! Переказ коштів здійснюється тільки після отримання учасником (автором) листа-підтвердження про внесення теми до програми конференції, а також відповідно –прийняття матеріалів (тез, статті) до друку.
Організаційний внесок за участь у конференції – 200 грн (ці кошти будуть використані для друку програм конференції, сертифікатів учасників, матеріалів конференції (тез) тощо). Організаційний внесок за участь у конференції (подання теми до програми конференції без публікацій) – 100 грн.
Статті будуть опубліковані у фаховому виданні «Науковий часопис НПУ імені М. П. Драгоманова. Серія 10: Проблеми граматики і лексикології української мови». Вартість друку однієї сторінки – 40 грн;друк одноосібних статейдля докторів наук безкоштовний.
Щободержати програму, сертифікат, матеріали конференції та збірник статей поштою, необхідно в заявці зазначити зручний спосіб їх отримання (наприклад, відділення «Нової пошти» тощо). УВАГА! Пересилання, доставка друкованих матеріалів – за рахунок одержувача.
Проїзд, харчування та проживання – за рахунок учасників конференції. Оргкомітет конференції сприяє поселенню учасників конференції в готелях Києва та гуртожитках (номерах готельного типу) НПУ імені М. П. Драгоманова.
Довідкова інформація за електронною адресою: ukrmova_npu@ukr.net
ПУБЛІКАЦІЯТЕЗ ДОПОВІДЕЙ
Обсяг тез – до 3-х сторінок.
Текстовий редактор – Мicrosoft Word forWindows.
Формат аркуша А4, відступи (береги): ліворуч, праворуч, згори та знизу – 2 см.
Текст (без переносів слів): шрифт TimesNewRoman, кегль – 14, інтервал – 1,5 рядка, абзац (відступ) – 1,25 см. Сторінки не нумерувати.
Праворуч – прізвище, ім’я, по батькові автора, науковий ступінь, вчене звання, посада та повна назва установи, в якій працює чи навчається автор.
Нижче через інтервал посередині рядка – назва тез (усі слова великими літерами, прямий густий шрифт).
Нижче через інтервал – текст тез.
За потреби нижче через інтервал – список використаної літератури та джерел фактичного матеріалу, оформлених відповідно до державних стандартів. Покликання подавати так само, як у тексті статті.
ПУБЛІКАЦІЯСТАТЕЙ
Вимоги до змісту та оформлення статей
Текст статті повинен відповідати вимогам Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН України та вимогам міжнародних наукометричних баз, згідно з якими обов’язковими є:
- постановка проблеми в контексті сучасної лінгвістики і лінгводидактики та її зв’язок із важливими науковими та практичними завданнями;
- обґрунтування актуальності теми та методів дослідження;
- формулювання мети та завдань статті,
- аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано вивчення проблеми і на які спирається автор;
- виклад основного матеріалу з повним обґрунтуванням авторських положень;
- висновки дослідження та перспективи подальших наукових розвідок у визначеному напрямі;
- перед статтею подати розширену анотацію (резюме) та ключові слова українською мовою, після статті – прізвище та ім’я автора, назву статті, розширену анотацію (резюме) та ключові слова англійською мовою;
- перед статтею – номер УДК.
Вимоги до комп’ютерного варіанта статей
- Текстовий редактор – Мicrosoft Word for Windows.
- Формат аркуша А4, відступи (береги): ліворуч, праворуч, згори та знизу – 2 см.
- Текст: шрифт TimesNewRoman, розмір шрифту – 14, інтервал – 1,5 рядка, абзац (відступ) – 1,25 см. Сторінки не нумерувати в електронному варіанті статті.
- Матеріали подавати в такій послідовності:
- номер УДК (у лівому куті);
- прізвище, ініціали (через 1 інтервал, густий шрифт, курсив, у правому куті);
- назва статті (через 1 інтервал, густий шрифт, великими літерами, по центру);
- розширена анотація (резюме) та ключові слова українською мовою (через 1 інтервал);
- текст статті (через 1 інтервал);
- література (через 1 інтервал, слово ЛІТЕРАТУРА великими літерами, густий шрифт, через 1 інтервал, нумерація джерел в алфавітному порядку, оформлення згідно з державним стандартом, обов’язкова вказівка на видавництво та загальну кількість сторінок, виступ – 1,25 см). Приклади оформлення бібліографічного опису в списку джерел мають бути виконані відповідно до Національного стандарту України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015»;
- список джерел фактичного матеріалу та їх умовних скорочень (через 1 інтервал, слова СПИСОК ДЖЕРЕЛ І ЇХ УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ великими літерами, густий шрифт, через 1 інтервал, без нумерації в алфавітному порядку, виступ – 1,25 см, оформлення згідно з державним стандартом.
- УВАГА! За вимогами міжнародних наукометричних баз даних стаття, подана до наукового журналу, має супроводжуватися транслітерованим списком бібліографічних джерел -References, який подаватипіслясписку літератури (через 1 інтервал, слово REFERENCES великими літерами, густий шрифт, через 1 інтервал, нумерація джерел в алфавітному порядку, виступ – 1,25 см, оформлення згідно з міжнародними стандартами).Для адекватної транслітерації праць, написаних кирилицею, рекомендовано використовувати ресурс: https://www.slovnyk.ua/translit.php. Якщо праця написана латиницею, варто подавати її в оригіналі.
5. Після Referencesподати англійською мовою (через 1 інтервал):
- прізвище та ім’я автора статті (через 1 інтервал, густий шрифт, курсив, у правому куті);
- назву статті (через 1 інтервал, густий шрифт, великими літерами, по центру);
- розширену анотацію (резюме) та ключові слова (через 1 інтервал,).
6. Ілюстративний матеріал виділяти курсивом, акценти – густим курсивом.
7. Для покликань на наукову літературу використовувати квадратні дужки, наприклад: [5, 77], де 5 – номер у списку використаної літератури, а 77 – номер сторінки. Не робити посторінкових покликань, а подавати їх у дужках безпосередньо в тексті.
8. Покликання на джерела фактичного матеріалу подавати в круглих дужках, бажано із зазначенням сторінки, наприклад: (Костенко, 84) або (Фр., 25).
9. Абревіатуру розшифровувати в тексті статті, починаючи з місця, де вона вперше трапляється.
10. Текст слід друкувати без переносів.
11. У тексті статті біля прізвища подавати або одну ініціальну, або дві ініціальні літери, але однаково в усіх випадках.
12. Рисунки виконувати в редакторі Мicrosoft Word 2000 за допомогою функції «Створити рисунок», а не виконувати рисунок поверх тексту.
13. Таблиці подавати як окремі об’єкти у форматі МS Word з розмірами, наведеними до сторінки складання. Основний кегль таблиці 10, заголовок 11. Заголовки таблиць розміщувати по центру сторінки, накреслення грубе, пряме, а нумерація – по правому краю таблиці, накреслення світле, курсивом.
14. Лапки оформлювати за зразком: ВЦ «Академія»; Вид-во «Укр. енцикл.» ім. М. П.Бажана. За наявності, наприклад, у цитатах слів у лапках, використовувати систему подвійних лапок (лапки в лапках): «…“...”...».
15. Треба розрізняти тире (–) і дефіс (-): відмінність полягає у розмірі і наявності пробілів до і після тире. Скорочення на зразок т. п., та ін., XVI ст., ініціали при прізвищах (напр., Ф.Л.Бойко), назви населених пунктів типу м.Київ, с.Яблунівка друкувати через нерозривний проміжок (одночасне натискання клавіш Ctrl+Shift+проміжок). Скорочення типу 90-ті, 20-го – з нерозривним дефісом (одночасне натискання клавіш Ctrl+Shift+проміжок+дефіс).
- Знак апострофа має виглядати так: ’.
Дотримання зазначених вимог обов’язкове. Матеріали, що не відповідатимуть зазначеним вимогам, до друку не будуть прийняті.
З повагою організаційний комітет конференції
ЗАЯВКА УЧАСНИКА
Міжнародної наукової конференції
«Український мовний світ у слов’янському всесвіті»
(Київ, 28-29 листопада 2019 року)
(позиції 1-12: заповнити, позиції 13-20: зазначити необхідне)
- Прізвище
- Ім’я
- По батькові
- Науковий ступінь
- Вчене звання
- Місце роботи (навчання)
- Посада
- Коло наукових інтересів (обраний напрям)
- Назва доповіді
- Адреса для листування (у разі необхідності)
- Контактні телефони
- З персональним запрошенням
- Без персонального запрошення
- Із замовленням готелю / гуртожитку (зазначити дати)
- З обов’язковою пересилкою програми конференції, матеріалів (збірника тез) / збірника статей (спосіб пересилання)
- Очна / заочна участь
- Участь тільки у секційному засіданні
- Дводенне перебування
- Форма участі (необхідне підкреслити):
- доповідь (публікація тез) з публікацією наукової статті
- доповідь (публікація тез) без публікації наукової статті
- публікація наукової статті без доповіді (без публікації тез)
- подання теми до програми конференції без публікацій.