Зустріч з українським актором і волонтером Євгеном Яновичем
15 квітня 2025 року студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка мали чудову нагоду поспілкуватися з Євгеном Яновичем – українським коміком, сценаристом, актором, волонтером та лідером думок. Це була не просто зустріч, а, щира розмова про важливе. Темою дискусії стала інформаційна сила публічних людей – вплив, який лідери думок мають на своїх підписників, і відповідальність, яка з цим впливом приходить. Євген поділився власними спостереженнями, торкнувся нюансів створення контенту, розповів, як з’являються ідеї для його шоу, як вони втілюються – від першого задуму до реалізації. Особливо цінною була його порада для тих, хто хоче розвиватися в соцмережах: "Головне – просто робіть.
Зустріч з Анною Бабінець, головною редакторкою та керівницею розвідувальної агенції "Слідство.Інфо"
Днями відбулася зустріч з Анною Бабінець, головною редакторкою та керівницею розвідувальної агенції "Слідство.Інфо". Під час заходу обговорили ключові аспекти журналістської діяльності, зокрема робота журналістів-розслідувачів, методи перевірки інформації та стратегії боротьби з переслідуваннями. Зустріч розпочалася з обговорення якостей, необхідних для роботи журналістом-розслідувачем. Анна Бабінець наголосила на важливості аналітичного та критичного мислення, адже розслідувальна журналістика базується на фактах та доказах. Вона підкреслила необхідність ретельної перевірки інформації перед публікацією. Особливу увагу приділили методам перевірки інформації.
Секційне засідання кафедри методики викладання української мови та літератури
10 квітня 2025 року на кафедрі методики викладання української мови та літератури відбулося секційне засідання щорічної звітно-наукової конференції студентів «Освіта і наука – 2025». Було виголошено 12 наукових доповідей, тематика яких стосувалася впровадження новаторських підходів до організації освітнього процесу, використання цифрових технологій, розвитку мовленнєвої компетентності учнів та формування їхніх творчих здібностей. Особливу зацікавленість у присутніх викликали доповіді, пов’язані з використанням сучасних освітніх технологій. Малоног Марія (ІІІ ЗВСО) презентувала ґрунтовне дослідження «Методика створення та модифікація електронних освітніх ресурсів для вивчення української мови в закладах загальної середньої освіти»,
Розпочато третій спільний курс міжнародної журналістики з Ганноверським університетом
Уже третій рік поспіль студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка (кафедра журналістики) мають унікальну можливість долучитися до міжнародного курсу, який реалізується у співпраці з Ганноверським університетом (Німеччина). Нещодавно відбулася перша лекція нового навчального циклу за участі студентів спеціальності «Журналістика» разом із викладачами кафедри журналістики факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова та їхніх німецьких колег. Онлайн-заняття провів професор Олаф Штенфад, поділившись цінною інформацією та інсайтами зі світу сучасної журналістики.
Секційне засідання кафедри української мови
9 квітня 2025 року відбулося секційне засідання кафедри української мови щорічної звітно-наукової конференції студентів і аспірантів «Освіта і наука – 2025», де учасники мали можливість представити результати студентських наукових досліджень у підсекціях «Лексикологія. Стилістика» «Граматичні студії» та «Медіалінгвістика. Соціолінгвістика. Комунікативна лінгвістика. Когнітивна лінгвістика». Звітно-наукова конференція присвячена широкому колу питань сучасного українського мовознавства, свідченням чого є різноманітні доповіді, вміщені в програмі конференції. Метою секційного засідання було узагальнення досвіду наукових досліджень у сфері лінгвістики, а також сприяння їх практичній реалізації.
Секційне засідання кафедри журналістики
10 квітня 2025 року на кафедрі журналістики відбулося секційне засідання щорічної Звітно-наукової конференції студентів і аспірантів «Освіта і наука - 2025» під тематичним гаслом «Медіа – життєвий простір людини». Науковий форум об’єднав молодих дослідників усіх курсів навчання. Теми доповідей охоплювали різні сфери медійної індустрії, тому дискусії були не тільки цікавими, а ще й пізнавальними. Дмитро Резник і Вероніка Діденко презентували захопливі результати своїх наукових довідок про дизайн популярних книг і пояснили тенденції в художньо-технічному оформленні з погляду психології сприймання та впливу на читацький попит. Евеліна Гриньчук познайомила учасників симпозіуму з краудпаблішингом як філософією сучасного видавничого бізнесу.
Секційне засідання на кафедрі культури української мови
09 квітня 2025 року о 13:00 на кафедрі культури української мови факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася звітно-наукова конференція студентів та аспірантів «Освіта і наука – 2025». Захід об’єднав 46 учасників, які представили свої наукові дослідження і творчі напрацювання. Конференція стала майданчиком для обміну ідеями та дискусій про актуальні проблеми мовознавства, студіювання особливостей фахової комунікації та освітньої діяльности. Учасниками конференції були здобувачі вищої освіти всіх спеціальностей, які долучилися з різних міст та країн, що сприяло розширенню наукової співпраці та культурному взаємозбагаченню. Доповіді охоплювали широкий спектр тем: