Смійтеся на здоров’я!
Хоча День сміху в нашій країні зазвичай святкують першого квітня, все ж ніхто не заперечуватиме, що сміх – найкращі ліки, а гумор продовжує життя. Про те, що сміх – справа серйозна, наголосив, відкриваючи конференцію, директор Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка професор А.В.Висоцький, підкресливши, що здоровий сміх – запорука здорового суспільства.
Актуальність конференції не викликає заперечень, адже український народ завжди вмів посміятися із себе, з іронією дивитися на цей світ. Так сенс сміху розумів і наш випускник, один із класиків української національної сміхової культури Павло Глазовий, творчість якого не втратила ні своєї свіжості, ні, на жаль, актуальності, тому й залишається цікавою сучасному читачеві, а сам сміхотворець став справді народним і широко улюбленим письменником не лише в Україні, але й далеко за її межами.
З оголошення привітання учасникам конференції від ректора Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Віктора Петровича Андрущенка та побажання плідної праці конференції розпочав свій виступ проректор з Б. І. Андрусишин, підкресливши, що гумор – одна з ментальних рис українців, які вміють посміятися і з себе, і з ворогів.
Теплими спогадами про спілкування та співпрацю з Павлом Глазовим поділився Герой України, Народний артист України, професор кафедри української літератури Анатолій Несторович Паламаренко, котрий вказав на органічний зв’язок та спадкоємні риси сміхотворчості П.Глазового і його вчителя Остапа Вишні. У своїй коротенькій промові А.Паламаренко виокремив специфічні риси гумору П.Глазового та зачепив проблеми сучасної гумористики, яка й сьогодні має потужні перспективи. Свій виступ Народний артист ілюстрував читанням гуморесок П.Глазового, чим не лише потішив драгоманівців та гостей нашого університету, але й підкреслив негативні явища нашого життя, становище української культури та мови.
Своїми думками про тяглість української літературної гумористики і сатири поділився з присутніми завідувач кафедри української літератури проф. В.П.Погребенник, а професор Національного університету біоресурсів і природних ресурсів України С.С.Кіраль ознайомив із невідомими сторінками життя і творчості П.Глазового, які він віднайшов в архівах українського гумориста.
У конференції взяли участь представники таких ВНЗ України, як Бердянський державний педагогічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Херсонський державний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет, а також університети міст Рівне, Вінниця, Переяслав-Хмельницький, Миколаїв, Глухів, Івано-Франківськ, Черкаси, всі члени кафедри української літератури та науковці Польщі й Білорусі.


Завершилася наукова дискусія конференції ухвалою–пропозицією проводити її на постійній основі (раз у два роки), запровадити у навчальний процес спецкурс, присвячений гумору і сатирі.