Всеукраїнські Грищенківські читання - 2024

11 жовтня 2024 року відбулися Всеукраїнські Грищенківські читання, до яких долучилися викладачі факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. З вітальним словом до учасників звернувся ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Григорович Самойленко, який наголосив на тісних зв’язках університету з Інститутом української мови НАН України та Драгоманівською родиною, які спільно захищають українське слово, подякував організаторам, що пошановують великого українця Арнольда Грищенка і передають пам’ять про нього. Проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова Григорій Мирославович Торбін зауважив, що збереження української мови – це питання національної безпеки.

Згадав наукову школу Арнольда Панасовича, яка функціонує і в нашому університеті, і за його межами.

Декан факультету професор Анатолій Васильович Висоцький зауважив, що найпродуктивніші роки Арнольда Панасовича були пов’язані з Інститутом української мови НАН України та кафедрою української мови факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

Городенська Катерина Григорівна, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України, відзначила широку наукову палітру Арнольда Панасовича Грищенка. Побажала успіхів у проведенні конференції, учасники якої засвідчують глибоку повагу до Арнольда Панасовича.

Вітальне слово передала і родина Грищенків – дружина Ніна Миколаївна, син Тарас Арнольдович. Наголосили, що Грищенківські читання в останні роки відбуваються на драматичних переломах української історії, які ми не змогли спрогнозувати. Подякували за організацію та побажали плідної праці інтелектуальній спільноті.

Кафедра української мови