Лекція про мову від Василя Німчука для драгоманівців

нмчук2До Дня української писемності та мови 14 листопада в Інституті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка лекцію прочитав відомий український мовознавець, дослідник історії української мови, учень Степана Пилиповича Бевзенка, приятель Арнольда Панасовича Грищенка, завідувач відділу історії та граматики Інституту української мовиНаціональної академії наук України, член-кореспондент НАН України Василь Васильович Німчук.

Шанованого гостя до слова запросила доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка Марія Яківна Плющ.

Послухати знаного мовознавця, дослідника давньоруської та старослов’янської мов, історії, діалектів та ономастики української мови, історії української літературної мови, історії української лінгвістики, проблем української мови як конфесійної тощо прийшли не лише студенти-філологи, але й викладачі університету. Візит ученого викликав справжній ажіотаж серед населення Інституту. Говорили про різне: роки викладання в університеті, проблеми захисту інтелектуальної власності в Україні, походження української мови, її оригінальні риси, діалекти, суржик, український правопис, сучасні тенденції розвитку мови. Аудиторія охоче слухала Василя Васильовича та ставила запитання. Подекуди на зміну науковим фактам лектор розповідав смішні історії з життя. Після закінчення лекції науковець зірвав овації слухачів – вони аплодували стоячи.

«Любіть науку. Це цікава річ, яка варта того», – закликав Німчук Василь Васильович драгоманівців.