Візит до Угорщини

P1070946

18-21 січня 2013 делегація Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова у складі директора Інституту української філології Анатолія Васильовича Висоцького, заступника директора з навчально-методичної роботи В.Г.Шемет, заступника директора з наукової роботи І.М.Ліпницької, колективу народного самодіяльного ансамблю «Купава» під керівництвом Євгенії Чугунової та священика Київської православної духовної академії, кандидата богословських наук о.Романа Маланяка взяла участь в організації та проведенні святкування Водохреща на запрошення Самоврядування українців Уйпешта міста Будапешт.

 

Делегацію НПУ імені М.П.Драгоманова радо вітали Голова Європейського конгресу українців, перший заступник голови Світового конгресу українців, Голова Товариства української культури в Угорщині Ярослава Хортяні, Голова Самоврядування українців Уйпешта Єлизавета Ладані, Голова самоврядування українців міста Сегед Наталка Шайтош та численна громада наших земляків в Угорщині.

Традиційне урочисте святкування Йордана (так називають це свято угорські українці) відкрилося з привітання українців закордоном Президента України, котре зачитав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Юрій Мушка. У своєму виступі Посол також нагадав про ще одну важливу подію в житті українців – День соборності України, адже цього року українці відзначають 94-ту річницю символічної злуки УНР та ЗУНР, підкресливши зокрема важливість акції 1919 року для єдності України та боротьби за її незалежність.

А.В.Висоцький вручив відзнаки Патріарха України і Всієї Русі блаженнішого Філарета Надзвичайному і Повноважному Послу України в Угорщині Юрієві Мушці, керівництву діаспорних організацій Ярославі Хортяні, Єлизаветі Ладані та Наталці Шайтош та ознайомив з присутніх із наказом ректора НПУ імені М.П.Драгоманова про нагородження  за багаторічну співпрацю з нашим університетом. 

Цьогорічне святкування Йордана надовго залишиться в пам’яті наших земляків вражаючим виступом колективу народного самодіяльного ансамблю «Купава» під керівництвом Євгенії Чугунової, у виконанні якого прозвучали колядки, щедрівки, українські народні пісні, які викликали зворушливу реакцію української громади.

Програма святкування передбачала не лише зустрічі з нашими земляками в Угорщині, але й покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченкові, що знаходиться в Будвпешті на нещодавно перейменованій площі імені нашого великого поета, та до пам’ятника жертвам голодомору в Україні 1932-1933 рр.

Візит до Будапешта був плідним не лише для зміцнення культурних зв’язків між українцями різних країн та материковою Україною, але й для розвитку міжнародних наукових зв’язків Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова з освітніми закладами світу, зокрема Сегедським науковим університетом, де вже понад десять років викладають українську мову викладачі кафедри української мови (викл. Н.Ханикіна та доцент І.Багмут), та осередком Європейської асоціації викладачів української мови і літератури у самоврядуванні українців в Угорщині. 

Голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні висловила подяку від українських організацій в Угорщині подяку делегації Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова довготривалу та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю з нашим університетом.