Вітаємо гостей із Пряшівського університету

пр2З початку вересня 2013 року в Інституті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка перебувають на стажуванні аспіранти та студенти Пряшівського університету, що в Словаччині. Аспіранти Анна Яшко та Стефанія Ковачевавпродовж стажування опрацьовують наукові статті та розвідки, що містяться в українських наукових мовознавчих часописах і наукових збірниках, монографії, автореферати кандидатських дисертацій, а також кандидатські та докторські дисертації. Із цією метою відвідують Національну центральну наукову бібліотеку імені В.І.Вернадського, бібліотеку НПУ імені М.П.Драгоманова.

 

За час стажування відбулися зустрічі-консультації з професором кафедри української мови Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені П.П.Драгоманова М.Я.Плющ та з професором кафедри історії та етнополітики В.М.Даниленком.

Студенти Іван, Катаріна, Станіслава та Івана відвідують лекції з сучасної української літературної мови, історії української літератури, української та зарубіжної культури, історії України, ходять до музеїв, відвідують виставки та інші культурні заходи. Все задля того, аби ближче познайомитися з нашою культурою, вивчити українську мову.

Ще з перших днів перебування у Києві вони склали список цікавих місць, які хотіли б відвідати. До нього вписали театри, філармонію, кінотеатри, музеї, ще пообіцяли собі щонеділі відвідувати службу в соборах м. Києва. Також ходили на парад вишиванок, показ фільмів Олександра Довженка та Сергія Параджанова в кінотеатрі, зараз готують творчий вечір для студентів нашого інституту, де співатимуть словацьких та українських пісень.

Дівчата вивчали українську мову та літературу ще з гімназії, а студент Іван Пушкар приїхав за іншою програмою, аби вивчити нашу мову «з нуля». Гостям дуже полюбилося наше студентське товариство, кажуть, що студенти скрізь однакові, та все ж їм цікаво проводити в Україні свій час, бо тут мають змогу максимально відчути українську ментальність.

Аспіранти та студенти зі Словаччини взяли участь у таких екскурсійних програмах: “Київ – історичний та культурний центр України”, “Поділ – історична частина Києва (Контрактова, Поштова площі, Андріївський узвіз, річковий вокзал)” та оглянули історико-культурні пам’ятки міста Києва (Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник, Видубицький монастир, Музей “Золоті ворота”, Національний заповідник “Софія Київська”, Михайлівський Золотоверхий монастир, пам’ятник великій княгині Ользі, св. апостолу Андрію Первозванному, св. рівноапостольним Кирилу та Мефодію, Музей “Андріївська церква – пам’ятка архітектури ХVІІІ століття, Державний історико-архітектурний заповідник “Стародавній Київ” (на Андріївському узвозі), історико-архітектурна пам’ятка – Флорівський монастир, Соборна церква Успіння Богородиці Пирогощі на Подолі тощо).

Також відвідали театри та музеї м. Києва, Національний музей народної архітектури та побуту України у селі Пирогів, побували на могилі Т.Шевченка в м. Каневі.

Незабаром від’їзд, і їм сумно прощатися, бо в Україні знайшли нових друзів і дізналися багато нового й цікавого. Але ми не прощаємося з ними, а просто кажемо «До нових зустрічей!»

Дарина Горбань, студентка 3 курсу ІУФЛТ імені Андрія Малишка

пр1