Встановлення постамент пам’ятника Андрію Малишку

DSC 0672«Андрій Малишко – всенародний поет-бунтар, поет-воїн»

14 листопада відбулася важлива й знакова подія для всього українського суспільства – було встановлено постамент памятника видатному українському поетові, культурному діячеві, літературному критику Андрію Малишку.

У день народження Андрія Самійловича багато українських діячів, видатних постатей української літератури та культури прийшли вшанувати невмирущу пам’ять поета від Бога. Безліч щирих слів було сказано про митця, чимало теплих спогадів виринало в памяті поважних гостей, трансформуючи ввесь офіціоз події в дружню, жваву бесіду.

 

Відбулася вище згадана подія завдяки зусиллям Дмитра Павличка, який за власний кошт вирішив увіковічнити постать свого найліпшого друга й народного улюбленця. Поет наголосив: «Встановити памятний знак вирішили в Києві, а не в Обухові, бо Андрій Малишко не обухівський письменник, а всеукраїнський».

На урочисте зібрання завітало чимало поважних гостей, серед яких архітектор м. Києва та автор пам’ятника А. Малишку С. А. Ціловальник, голова Спілки письменників України О. І. Божко, члени Спілки письменників України П. П. Засенко, А. Гадь, Л. В. Малий, директор Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка А. В. Висоцький, Міністр культури України Є. Нищук та багато інших. Звісно, на урочистості завітали студенти Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П.Драгоманова.

Дмитро Павличко з особливим теплом та ніжністю згадував бунтівний запал Андрія Самійловича, його непримиренність з «росіянофобством» та роботою в царині літератури за високі гонорари чи фальшиву всенародну популярність. Завершив поет свій виступ поезією, присвяченою А. Малишку.

Український поет Петро Засенко назвав А. Малишка «бунтарем з характером від Шевченка», наголосивши, що такі постаті житимуть вічно попри швидкоплинність часу.

Директор Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Анатолій Васильович Висоцький наголосив на тому, що всі повинні шанувати й леліяти творчий доробок А. Малишка, а особливо наш Інститут – єдиний в усій Україні, який носить ім’я цього видатного письменника. «Без памяті про минуле ми будемо ні до чого не здатні», – додав на завершення.

Міністр культури України Євген Нищук висловив своє щире захоплення плідною роботою Дмитра Павличка та архітекторів, закликавши молодь якомога частіше відвідувати це памятне місце.

Відкриття памтника заплановано на 2015 рік.

На завершення всі присутні разом заспівали «народну» «Пісню про рушник».

Тетяна Гелетюк

прес-служба ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка

DSC 0599DSC 0601DSC 0632DSC 0660DSC 0688DSC 0695DSC 0715DSC 0726