Запрошуємо на навчання!
«Освіта — це ще один рубіж, який сьогодні має утримати Україна. Цьогорічна вступна кампанія — черговий наш тест на витривалість і свідомість», — зауважує декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Анатолій ВИСОЦЬКИЙ. «Факультет має давні зв'язки з Чернігівщиною. У нас навчається багато випускників місцевих шкіл, а в регіоні працюють спеціалісти, що здобули освіту в драгоманівській родині. Цього року ми вже вкотре запрошуємо на навчання тих, хто прагне пов’язати свою діяльність з українським словом.
Філологи-україністи, освітяни — це серце і душа нації, ті, кого вона сьогодні так потребує. Після нашої Перемоги, коли стихнуть постріли, у нас буде дуже багато роботи: після війни багатьом українцям, які поступово віднаходять своє коріння, потрібно буде допомогти зрозуміти власну культуру й опанувати свою мову», — додає Анатолій Васильович.
Факультет готує фахівців зі спеціальностей «Філологія (українська мова та література)», «Середня освіта (Українська мова і література)» та «Журналістика».
«Наші випускники — це не лише вчителі й викладачі, а й письменники, журналісти, редактори, фахівці із соціальних комунікацій тощо. Таке розмаїття вибору сфери діяльності досягається завдяки різносторонній підготовці: під час навчання студенти беруть участь у наукових конференціях, готують проєкти, які стають початком їхнього професійного портфоліо, проходять виробничі практики, зустрічаються з багатьма відомими й цікавими особистостями, відвідують гуртки, можуть займатися в студентському театрі, входити до редколегії студентських видань або до студентського самоврядування, яке на нашому факультеті просто гіперактивне, — усе це формує ті компетенції, що закладають основу майбутнього професійного успіху», — зазначає очільник факультету.
Цього року вступна кампанія і для вишів, і для абітурієнтів непроста: мультипредметний тест, мотиваційний лист, зміщені терміни, а головне — чимало абітурієнтів змушені були залишити власні домівки і тепер вагаються, де саме їм продовжити навчання.
«Сьогодні питання, наскільки виправдані й доцільні цьогорічні умови вступу, стало предметом дискусій. Але маємо розуміти одне: триває війна, тож треба максимально організуватися і знайти в собі сили й витримку для того, аби пройти це за тими правилами, які маємо. Перелік документів для вступу є на сайті факультету, іншу важливу інформацію можна знайти на сайті університету — ми будемо раді вітати абітурієнтів і сподіваємося, що їх кількість цього року нас приємно здивує.
Навесні увесь наш колектив наполегливо працював, щоб дати студентам можливість завершити цей рік – кому отримати диплом, кому перейти на наступний курс навчання. У всіх різні умови, різні можливості, різний рівень психологічної стійкості. Тому наші викладачі не просто давали завдання —куратори намагалися зрозуміти, хто в якій ситуації і в якому стані, мотивували тих, у кого опускалися руки, давали можливості тим, хто не встигав скласти все вчасно. Ми переконані, що наш факультет — родина, а в родині заведено підтримувати одне одного. І тих, хто схоче стати членом нашої родини, ми теж готові підтримати. Наша адміністрація і студентська рада максимально відкриті для консультацій, за бажання можна навіть просто написати нам у соціальних мережах — і ми відповімо».
«Війна підриває державу не тільки тим, що руйнує її міста і вбиває мирних мешканців. Це те, що ми переживаємо сьогодні. А в довгостроковій перспективі ще більшої шкоди буде завдано, якщо молодь виїде з України. Без молоді в нас не буде «завтра», не буде достатньо україністів, які зможуть виховувати нові покоління українців. Реалії засвідчують, що мета ворога — геноцид, а наша мета — зберегти саму націю, нашу українську ідентичність. Тому вступайте до нашого університету, ставайте філологами-україністами, українськими істориками, українськими культурологами й філософами, трактуйте по-новому Сковороду, читайте по-новому Хвильового, ламайте стереотипи про «малу культуру» і «неперспективну мову». Сьогодні це більше, ніж просто особистий вибір — від вашого вибору професії залежить майбутнє української нації».
Із допису декана факультету професора Висоцького А.В. для #ОТГ_Інформ_Чернігівщина #простір_освіти