Драгоманівці завітали на Міжнародний фестиваль анімації «КРОК-2014:У рідній гавані»

IMG 402535454815401IMG 402603895457933Драгоманівці завітали на Міжнародний фестиваль анімації

«КРОК-2014:У рідній гавані»

З 28 по 30 листопада 2014 року в Будинку Кіно пройшов Міжнародний фестиваль анімації «КРОК-2014».

Заснований у вересні 1989 року, Перший Всесоюзний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» вперше проявив себе після дебюту на вулиці Хрещатик, коли пройшов маршем. І не відомо, чи була тоді заповнена вся зала, але гостей та учасників побачив славетний Київ. Від заснування пройшло 25 років, і за цей час «КРОК» пережив багато злетів та падінь, створено багато шедеврів. Засновницею та матір’ю фестивалю є Ірина Олександрівна Каплична.

Для аніматорів «КРОК» – це стиль та спосіб життя, спосіб інакомислення та відчуття свята і, як вони самі висловлюються, «безкінечна карнавальна гра».

У фестивалі брали участь не тільки досвідчені аніматори, а також і студенти київських вишів. У залі можна було побачити людей різних вікових категорій. Дуже багато було дітей, котрі дивилися уважно та зацікавлено. На конкурсі було представлено 11 українських фільмів. А всього брало участь 27 країн.

28 листопада відбулося саме відкриття, де був чудовий майстер-клас режисера, сценариста, викладача Олега Педана. Також ми змогли побачити фільм, котрий присвячений 10-річчю фестивалю. Продемонстрували історію «КРОК» за 25 років у фестивальних заставках. Першими показали фільми майстрів сучасної анімації, а саме: «Рондо Каприччіозо», режисер Ігор Волчек, Білорусь; «Дощові дні», режисер Володимир Лещов, Латвія-Канада; «Ранкова серенада», режисер Мауро Карраро – улюбленець фестивалю,та член журі, Швейцарія; «Ми не можемо жити без космосу» - це фільм, який отримав приз глядацьких симпатій та номінований на премію Оскар, режисер Костянтин Бронзит, Росія; «Пик-пик-пик» - анімація, яка також отримала приз глядацьких симпатій, режисер Дмитро Висоцький, Росія.

Конкурсна програма була розпочата того ж дня анімаційними фільмами студентів із різних країн.

29 листопада почалось також з майстер-класу режисера, сценариста, композитора Олексія Алексеєва (Росія-Угорщина). Конкурсна програма продемонструвала нам студентські фільми, але також були додані дебютні і якраз в цьому відділі знайшовся переможець конкурсу –« ЖІНОЧІ ЛИСТИ», режисер Августо Зановелло, Франція.

30 листопада відкрив Михайло Алдашин (Росія) , художній керівник студії «Союзмультфільм», режисер, художник, сценарист, І після були представлені були тільки дебютні фільми.

Також в цей день відбулося закриття та показ фільмів призерів міжнародних фестивалів, презентація повнометражного фільму «Бабай» та українські анімаційні прем*єри і вручення премій: Гран-прі–« ЖІНОЧІ ЛИСТИ», режисер Августо Зановелло, Франція, кращим студентським фільмом названа «Справжня картина» британки Дейзі Джакобс, диплом журі в студентській категорії отримала Наталія Чернишова, яка представляє Францію, тріумфом Франції закінчився і конкурс дебютних робіт, де кращим журі назвало фільм «Дотик» Жана-Шарля Мботті Малоло. Крім основних призів журі, були присуджені нагороди партнерів фестивалю. Приз Національного музею Тараса Шевченка дістався українці Марічці Пшінці за фільм «Рейнеке-лис» - екранізації поеми Гете. Нагорода міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» теж залишилася в Україні: у режисера Катерини Чепик за фільм «Вигадка». Цього року «Коронація слова» започаткувала у себе нову конкурсну категорію «сценарії анімаційного кіно». Всі призи фестивалю створив чудовий український аніматор-лялькар Олег Педан.

Після закінчення фестивалю всі були задоволені анімаціями та з нетерпінням чекають наступного року, нових праць та цікавих ідей і року з поповненням українськими шедеврами.

Ганна Антохіна,
прес-служба ІУФ та ЛТ