Магістранти-українознавці відвідали архів

Архів

Нещодавно магістранти-українознавці 1-го року навчання факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка під керівництвом доцента кафедри історії та етнополітики Олени Подобєд відвідали Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України.

 Драгоманівці прагнули реалізувати кілька завдань. По-перше, познайомитися з роботою архівної установи: з’ясувати, яким чином слід проводити пошук писемних джерел, що знаходяться в архіві, де і як зберігаються документи, як з ними працюють дослідники. З цією метою магістранти-українознавці записалися до архіву у якості читачів, відвідали читальний зал, а також сектор формування і ведення каталогів.

По-друге, юні дослідники мали на меті віднайти цікаві та раніше не опубліковані документи із фонду 22 «Малишко Андрій Самійлович». Магістранти замовили кілька таких справ. Найближчим часом українознавці працюватимуть над уведенням документів до наукового обігу.

Слід відзначити, що магістрантка Світлана Григор’єва за результатами роботи з архівними справами виступила з доповіддю на І Малишківських читаннях, що відбулися на факультеті 18 листопада 2016 р.

По дорозі до архіву доцент О. Подобєд провела для магістрантів екскурсію, звернувши увагу на історію таких вулиць «стольного града», як вулиці Богдана Хмельницького, Ярославів Вал, Володимирська. Окрім того, магістранти дізналися, яким чином лікував своїх пацієнтів на межі ХІХ – ХХ ст. відомий хірург Петро Крачковський, чим уславився київський губернатор Іван Фундуклей, з якою метою під час спорудження храмів на Русі-Україні селян-смердів змушували здавати гусячі яйця та за яких обставин на стінах Софійського собору з’явилася карикатура на вчителя.

                                                               Олена Подобєд,

                                                               доцент кафедри історії та етнополітики

Архів 2