Майстер-клас від Алена Боброва

майстер-клас Боброва 2Ален Бобров: «Не треба соромитись ставити очевидні запитання»

9 жовтня майстер-клас із тележурналістики для студентів-філологів та видавців Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка провів журналіст телеканалу «1+1» Ален Бобров. Ще за кілька хвилин до початку дійства вільних місць в аудиторії вже не було. Не було й вільного простору для додаткових стільців. Молоді студенти надто довго чекали на дату проведення майстер-класу бажаним гостем. Усе почалося з діалогу, молодик був налаштований саме на нього. Журналісту було цікаво не лише подати корисну інформацію слухачам, але і почерпнути її для себе від юних філологів. Для кращого знайомства гістьодразу показав власний сюжет. Проте аудиторія і так добре знала лектора.

Спектр питань майстер-класу був широким: від створення телевізійного сюжету, обов‘язків журналіста, співпраці з оператором до основ письмової журналістики. «Мені імпонують наївні журналісти. Не треба соромитись ставити очевидні запитання, слід викликати у спікера емоцію своїм вмінням запитувати. У такому випадку сюжет буде живим», – закликав гість. Розповідь журналіста переривалася шквалом запитань від студентів. У такому ритмі непомітно промчали майже півтори години. Уперше за роки в Інституті на дзвоник, що слугував сигналом для закінчення зустрічі, студенти не кинулися додому, а сказали: «Це нічого, продовжуйте, ми ще з задоволенням послухаємо».

Лише позитивні емоції та неймовірне піднесення духу панували у серцях студентів по закінченню: «Це нереально круто! Дякую всім, хто долучився до цього заходу й запросив цього світлого та приємного хлопчину до нас!». З аудиторії юні філологи вийшли інакшими: приклад 23-річного успішного та професійного журналіста вкотре засвідчив: немає нічого неможливого та не святі горшки ліплять.

Інтерв’ю журналіста читайте в жовтневому номері газети «Сьоме Небо».

Софіко Векуа,

магістрантка ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка