Осінні скарби Коронації слова

1234191 10205083839238162 4119850074404948517 nОсінні скарби Коронації слова

17 жовтня в кав’ярні «Довженко. Книги. Кава. Кіно» відбувся грандіозний літературний марафон коронованих авторів (за участі Міжнародного літературного конкурсу романів, п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей) «Осінні скарби Коронації». Усе відбувалося у форматі дискусії на такі теми: філософія людини крізь призму природи, дитяча тематика, детективи, українська історія, сімейна драма, містика та відверта література.

Дійство почалося із захопливого українського танго «Усміх твій таємничий» Богдана Веселовського (Бонді), яке виконали легендарні українські маестро Оксана Самойловська та Сергій Шуліко (дует "SO tango"). Після теплих слів Тетяни Логуш, засновниці «Коронації Слова», яка розповіла про відкриття нового фестивалю патріотичної пісні «Озброєнні музою», й почалася сама презентація.

Першу тему «Філософія людини крізь призму природи» репрезентували через анімацію Олена Голубєва (модератор) та Сергій Мельниченко – керівники анімаційної студії «Червоний собака», Анатолій Лавренишин – автор анімації «Крамниця співочих пташок» і Юрій Васюк – автор кіносценарію "Комарик". Анімація може бути різною: не тільки для дітей, але й для дорослих на філософську тему, може бути універсальною і поєднувати в собі багато контекстів, може бути й документальною. Анімацію порівнюють із поезією, бо через неї висловлення почуттів є потужним.

Дитячу тематику розвивав українськийактортарежисертеатру і кіно Віктор Андрієнко із презентацією трейлера фільму «Іван Сила», який уперше завдяки «Коронації Слова» вийшов на екран. Після трейлеру свої дитячі книжки презентували Анна Багряна «Казки з міського парку», Оршуля Фариняк «Айхо», Олександр Зубченко «Перемагаючи долю», Кузько Кузякін «Росли груші на вербі», «Зубасті задачки», а також наймолодша авторка «Коронації слова» Христина Іванова «Початок». Деякі автори розповіли про свої секрети написання дитячої літератури.

Дуже цікаво було презентовано тему «Детективи», а саме книжки Богдана Коломійчука «Таємниці Єви», В’ячеслава Васильченка «Факір», Наталі Лапіної та Світлани Горбань «Зодчий із пекла» і «Забути неможливо зберегти» Тимура і Олени Литовченко. Усі твори поєднують сюжети класичних та сучасних детективів із домішками містики.

Тему української історії презентували Наталка Доляк «Чорна дошка», Тетяна Белімова «Вільний світ», Василь Басараба «Страшний суд», Олена та Тимур Литовченко «Шалені шахи». Написання історичних романів є нелегкою справою, а зараз тим паче, бо саме в наш час ми дізнаємося справжню історію нашої країни і письменники мають наново відкривати нам історію і робити це цікаво і захопливо.

Дискусія з теми «Сімейна драма» була пов’язана з однією з наймасштабніших сучасних проблем в Україні – це проблема заробітчанства, бо наразі з України виїхало приблизно 5 млн. людей. Цій темі були присвячені трейлер до фільму «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка і романи Жанни Куяви «Дерево, що росте в мені», Марії Ткачівської «Тримай мене ковзанко» та оповідання Міли Іванцової «Теплі історії про радість і сум». Сімейна драма – це насамперед конфлікт, який треба вирішити.

«Ще не північ, а ми вже говоримо про містику» - Маріанна Маліна (модератор), відома не тільки як письменниця, а ще й астролог. Містика в українській літературі – це достатньо відома тема, бо згадується з давніх-давен, і майже кожний український твір хоча б частинку, але має це містичне зернятко. Окрім Маріанни Маліної, жанр містики був представлений Надією Симчич романом-пророкуванням «Кінець епохи вишневих садів», Тіною Гальяновою «Ходіння туди і назад» та Валентином Терлецьким «Хмарочос». Ми також дізналися, хто насправді допомагає нашим письменникам-містикам.

Останню тему відвертої літератури представляла нам Зінаїда Луценко «Соняшники в трусах». Книжка написана про ЦЕ. Мав бути ще Юрій Лонгвин, найстарший учасник «Коронації Слова», але, на жаль, через обставини його не було. Твір Зінаїди Луценко, вчительки української мови, став настільки популярним, що на 2-й день форуму його вже розкупили.

Завершилося все виступом засновниці «Коронації Слова» Тетяни Логуш. Пані Тетяна висловила подяку авторам і побажала: «Пишіть, вірте в себе, вірте в «Коронацію»…». Тетяна Логуш також зазначила про те, що наступна тема «Коронації Слова» буде «Розстріляне Відродження», побажала наснаги на написання нових творів, пісень, фільмів для того, щоб наше слово могло боротися, бо «…слово - це зброя і перемога буде за нами…» .

Ганна Антохіна,

студентка 302-уа групи

1779669 727205117367795 1762487141281498545 n10698684 727037554051218 901109252841966942 n10733994 727342684020705 6344317279234931 n