Презентація книги Є. Положія „Іловайськ“

DSC 1171    DSC 1188

Презентація книги Євгена Положія «Іловайськ» в Інституті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка

16 вересня до Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова в Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка завітав сучасний український письменник і журналіст Євген Положій, щоб презентувати свою книгу «Іловайськ», яку вже встигли назвати найкращою книгою про війну.

Робота над нею була непростою: зустрічі з сім'ями загиблих, з учасниками бойових дій, командуванням, збирання докупи всіх матеріалів – усе це вимагає великих фізичних та моральних зусиль. Герої – реальні люди, усі історії – правдиві. Усю інформацію, яка здавалась автору недостовірною, він просто не використав в «Іловайську». Звичайно, книга не є суто документальною, деякі епізоди та події узагальнені, розказані в художній формі.

«Іловайськ» книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдатів й офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, усіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському коті», що став найбільшою поразкою української армії під час війни на сході.

Ідея написати книгу прийшла не одразу. Спочатку письменник був волонтером в зоні АТО, співпрацював з місією «Чорний тюльпан», яка здійснює пошук зниклих безвісті людей після Іловайську, спілкувався з бійцями, записував інтерв’ю. Поспілкувавшись, зрозумів, що багатьох об’єднує єдине почуття. Це не віра і не патріотизм, це – злість. Злість через байдужість звичайних людей та політиків. Так що основною метою написання книги не було бажання дати об’єктивну оцінку подіям, ця книга – крик людей, які щоденно ризикують своїм життям, крик загиблих та зниклих, крик, який більшість з нас вперто не хоче чути. Це акт вшанування, спроба продовжити життя людей, яких вже нема з нами. Єдина вимога до нас, – не бути байдужими.

Латанська Аліса, студентка 306-УР групи

DSC 1169DSC 1172DSC 1173DSC 1175DSC 1176DSC 1179DSC 1181DSC 1182DSC 1186DSC 1187