Студенти НПУ імені М.П. Драгоманова відвідали Верховну Раду України

DSC 0048Студенти НПУ імені М.П. Драгоманова відвідали Верховну Раду України

8 грудня 2014 року студенти НПУ імені М.П. Драгоманова побували в стінах Верховної Ради України та дізналися багато нового про її створення та роботу. На жаль, в цей день драгоманівці не змогли зустріти народних депутатів, оскільки посадовці працювали в комітетах та затверджували календарно-тематичний план діяльності.

Після перенесення столиці УРСР з Харкова до Києва у 1934 році було затверджено остаточний план будівництва. У 1936 році оголосили конкурс на кращий проект приміщення, у якому переміг Володимир Гнатович Заболотний. На стелі першого поверху гості побачили картину, що має назву «Квітуча Україна». Полотно належить перу В. і Б. Щербакових. Також на першому поверсі відбуваються виставки та продаж книжок і квитків, які можуть придбати наші законотворці.

Після просторого першого поверху студентів повели вниз до кабінету телеканалу «Рада», котрий уже 16 років веде пряму трансляцію роботи Верховної Ради та велику конференц-залу, де проводяться наради, зустрічі, круглі столи. Раніше ця зала була призначена для перегляду художніх фільмів, але потім під керівництвом Тетяни Філіпової її було перероблено у сучасну конфернц-залу. У залі розміщено великий круглий стіл з технічними обладнаннями та малі столи – місця для гостей та преси. Стіни та стеля прикрашені ліпними деталями та обрамлені сусальним золотом. На стелі висять три кришталеві люстри, виконані за спеціальними ескізами.

Після конференц-залу драгоманівці піднятися східцями, якими кожного дня ходять народні депутати, де розташована картина О. Г. Кулакова «Державотворення» на честь прийняття Акту незалежності України. На полотні зображено депутатів, котрі тримають у руках величезний прапор України та котрі брали участь у створенні Акту, та великих діячів культури та мистецтва України, видатних письменників під оберегом Пресвятої Богородиці. Також у кулуарах приміщення відкрито галерею портретів голів Верховної Ради.

На завершення візитери відвідали основне місце роботи народних депутатів України, місце де створюються основні закони, – це сесійна зала на 1000 місць. Позаду президії розміщена стилізація національної символіки України, хоча раніше там був пам’ятник В.І. Леніну. Над партером із секторною системою висить величезна кришталева люстра, котра важить 4 тонни.

Студенти дізналися, що за кожним депутатом закріплено своє місце і обладнане електронним пультом системи «Рада-2» з відповідними її функціями. Розробником цієї системи є Анатолій Морозов.

Екскурсія до Верховної Ради України була дуже цікавою, бо не щодня студенти НПУ імені М.П.Драгоманова мають таку нагоду – побувати в кулуарах парламенту.

Ганна Антохіна,

прес-служба ІУФ та ЛТ імені Андрія Малишка