Студентська газета Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка «Сьоме небо»

Студентська газета факультету української філології

та літературної творчості імені Андрія Малишка «Сьоме небо»

Зал засідань факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка по праву вважається основним місцем прописки місцевої студентської газети «Сьоме небо». Тут два роки тому ми зустрілися вперше, коли було прийнято рішення відновити видання.

Цього року ми вирішили остаточно поширити студентську газету, запропонувавши її до перегляду на ректораті, що проходив у стінах тієї ж аудиторії. Редакція нервувала, оскільки через випуск чи не всього попереднього складу нам довелося набирати новий колектив. На разі ми вже досить дружні та звиклі одне до одного, проте менш ніж місяць тому кожен новачок не уявляв, куди його приведе ініціатива під назвою «Студентська газета «Сьоме небо».

Цієї осені нам виповнилося два роки. Тоді ж постало вирішальне питання – як житиме улюблена редакція далі. Проте для керівника Оксани Романівни Гаврилюк та головного редактора Софіко Векуа відповідь була очевидною. Ми не просто житимемо, ми станемо професійною студентською газетою. Подібно до тих, що існують у Йєлі чи Оксворді.

У далекому 2012 «Сьоме небо» створювалося як майданчик для друку студентської творчості, як місток між викладачами і студентами, своєрідний лом, що зруйнує стіну між ними, щомісяця демонструючи спудеям, що наші метри такі самі люди. Нам це вдалося і ми цим пишаємося. Через інтерв‘ю з викладачами студенти побачили не знаних до тих пір людей. Цікавих та активних. Амбітних та вічно молодих.

Висвітлюючи різноманітні події в рідному університеті, журналісти-початківці довели, що життя альма-матер цікаве та різноманітне. Навіщо шукати пригод на стороні, коли тут вирує творчість, постійно пропонуючи щось нове і доти незвідане? Навіщо годину їхати в гурток, простоюючи життя в заторах, коли університет пропонує купу творчих та наукових об‘єднань? Ми є одним із таких.

Проводячи чітку межу між роботою у газеті та дружбою, небожителям вдається якісно виконувати свої завдання, допомагаючи одне одному. Особливий страх панував у серці головного редактора перед першими зборами нової редакції. Це величезна відповідальність керувати газетою, стати достойною в очах нових небожителів, реалізуватися як їх опора. Проте навіть тоді, на зборах 2 жовтня, керівник Оксана Романівна непомітно для інших тримала руку на моєму плечі, демонструючи свою підтримку та готовність допомогти. Дякуємо їй за це!

Редакція «Сьомого неба» об‘єднує цвіт української філології, активних та нестримних студентів. Ми – усюди. Зокрема, журналісти беруть участь у роботі таких заходів як «Книжка року», «Форум видавців у Львові», «Коронація слова», «Форум Новомедіа» тощо. Взявши звідусіль щось цінне та важливе, сьогодні ми вже покликані не лише на поширення творчості студентів, а на створення якісного та конкурентного журналістського продукту. На сторінках газети ви побачите новини, репортажі, інтерв’ю, біографічні есе, рецензії тощо.

«Сьоме небо» – ніщо без своїх читачів, тож ми вдячні за підтримку студентам та викладачам, дирекції Інституту української філології та літературної творчості, прес-службі університету та керівникам нашої альма-матер.

Зустрінемося на «Сьомому небі»!

Софіко Векуа,

головний редактор студентської газети «Сьоме небо»

DSC 0481DSC 0513DSC 0519DSC 0539DSC 0764DSC 1459ог14