Українська література в контексті сучасних досліджень: підсумки щорічної студентської конференції «Освіта і наука-2025»
9 квітня 2025 року відбулося секційне засідання кафедри української літератури (завідувач – Інна Ліпницька) щорічної звітно-наукової конференції студентів і аспірантів «Освіта і наука», де студенти мали можливість представити результати власних наукових досліджень у підсекціях «Актуальні проблеми української літератури» (керівник секції – Тетяна Блєдних) та «Проблеми і перспективи української літератури: від давнини до сучасності» (керівник секції – Тетяна Урись). Обрана студентством тематика для наукового розгляду представила різноманітний український літературний ландшафт та охопила надзвичайно широку проблематику: від давньої літератури і фольклору, до класичної і сучасної.
Молодь зверталася до аналізу як творчості Тараса Шевченка, Івана Багряного, Валер’яна Підмогильного, Василя Стуса, Івана Драча, так і до творів Василя Шкляра, Мирослава Дочинця, Тамари Горіха Зерня, Софії Андрухович, Оксани Рубаняк, Юрія Іздрика та ін.
Учасники конференції обговорили актуальні питання українського літературознавства та підкреслили важливість збереження української літератури як невід’ємної частини культурної спадщини нашого народу.
Дякуємо за активну участь у дискусіях Юлії Багмет, Марії Мірошник, Дарині Купі, Антоніні Мартинчик, Марині Гурин, Ользі Кузнєцовій (науковий керівник – проф. Ніна Осьмак). Особливо цінно, що в такому поважному науковому форумі молодіжної науки беруть участь і студенти молодших курсів, зокрема 3 курсу – Дарина Возна та Дарина Дем’яник, які гідно виступили поряд із досвідченими студентами-науковцями Богданою Максимук, Дариною Проценко, Валерією Лук’яненко, Ольгою Бондаренко, Дарєю Бутько, Іриною Журавчак, (науковий керівник – проф. Ірина Савченко), Вікторією Маліцькою (науковий керівник – доц. Тетяна Блєдних), Анастасією Понкратовою, Лілією Венгльовською, Тетяною Чутковою (науковий керівник – проф. Інна Ліпницька). Дякуємо також доцентам Ларисі Йолкіній, Вікторії Александренко, Тетяні Урись, студенти яких долучилися до участі у секційному засіданні конференції.
Хтось зі студентів тільки розпочав свій шлях у науці, а хтось уже мав певний досвід участі у таких заходах, як конференція, проте виступ кожного був унікальним, неповторним і підтвердив незаперечний факт розвитку української науки молодою генерацією навіть попри війну, в якій нині змушені жити українці через збройну агресію російської федерації проти України! Конференція стала важливим етапом у розвитку студентської наукової діяльності та поглибленому вивченні української літератури.
Кафедра української літератури