"Освіта і наука – 2024": секція «Методика викладання української мови та літератури»

10 квітня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулося засідання секції «Методика викладання української мови та літератури» наукової конференції студентів. Учасників заходу привітали завідувачка кафедри методики викладання української мови та літератури, кандидат філологічних наук, доцент Котляренко Світлана Василівна, кандидат  педагогічних наук, доцент Строганова Ганна Миколаївна, а також кандидат педагогічних наук, доцент Балаховська Юлія Михайлівна. На конференції представлено актуальні дослідження, що мають значний науковий та практичний потенціал у галузі методики викладання української мови та літератури.

 

Учасниці наукової конференції - Циганок Олександра  та Гурин Марина - у своїх роботах дослідили особливості формування в учнів різних видів мовленнєвої діяльності, а також систему та структуру комунікативних умінь і навичок як основу комунікативної компетенції. Доповіді Тужилової Тетяни, Максимук Богдани та Оверчук Ані про сучасні підходи до мовленнєвого розвитку учнів основної школи на уроках української мови стали важливим внеском у розвиток методики викладання української мови. Студентки чітко виокремили методичні проблеми та обґрунтували важливість системного підходу в сучасній освіті.

Доповідачки Парамоненко Марія, Багмет Юлія та Галавай Анна представили важливі результати робіт над дослідницькими темами: «Використання інноваційних технологій в умовах дистанційного навчання», «Інноваційні технології навчання як засобу розвитку інтересу учнів до літератури» та «Використання онлайн-ресурсів для навчання української та зарубіжної літератур», що надали розуміння головних аспектів під час навчальної діяльності, необхідних в Новій українській школі. Андрушенко Анна акцентувала на важливості формування читацької компетентності учнів на уроках позакласного читання, а Тужилова Тетяна поділилася цікавими дослідницькими результатами про ігрові технології на уроках літератури та сформувала низку власних рекомендацій щодо їх ефективного використання.

Усі учасники конференції висвітлили актуальні теми та вагомі результати наукових досліджень. Захід проведено на належному рівні, а ціннісні поради, що надав професійний викладацький склад, допоможуть студентам-науковцям вдосконалити дослідницькі проєкти.

Зичимо наснаги та нових звершень!

Кафедра методики викладання української мови і літератури

12345