Благодійна акція "Подаруй дитині казку"
Благодійна акція «Подаруй дитині казку»
Протягом цілого місяця, поки ми активно йшли до мети і збирали кошти для малюків, я постійно думала, як у звіті підберу всі необхідні слова, аби належно віддячити кожному за допомогу та підтримку. Таких слів не можу знайти, бо й досі не вірю в те, що нам вдалося зробити! А ще не передам вам всіх тих душевних переживань…
25 грудня передавали малечі Спеціалізованого обласного будинку дитини в місті Боярка іграшки та речі, бачили дітей, і як у мене душа болить за одненьким малюком із блакитними глибокими очима, який міцно повис на мої руках. Тоді моє серце реально ледь не розірвалося .. Ми їхалидодому і плакали, уже пройшла майже доба, але закриваюочі – і постійно бачу той погляд, який кричав на прощання: «МАМО»... Та що там… він мені снився. Ну, гадаю, цей маленький відступ дасть чітко усідомити кожному, що такі справи потрібно робити, а ще обов’яково від душі.. Ми не робилице для слави. Мене БОМБИТЬ особисто, як і кожного, хто за це взявся, що таких маленьких котиків мільйони, і якщо кожен із нас може відмовитися від ранкової кави й так забезпечити малюків елементарним – потрібно це робити! Не написати звіт не могли, адже, розпочинаючи акцію, брали на себе величезну відповідальність, і про кожну копійчину нарешті готові звітувати!
25 листопада 2019 року ми, активісти студентського парламенту університету, оголосили акцію «Подаруй дитині казку»! Мета: збір коштів та необхіних (нових) речей для малюків Спеціалізованого обласного будинку дитини в місті Боярка. Чому саме вони? Не перший рік співпрацюємо із закладом, і, зінаюся, вони вже як рідні. Сьогодні навіть помічаємо, як деякі дітки ростуть і змінюються.
Для кращої комунікації ми створили благодійну платформу «Драгодійники» в Телеграмі, де кожному факультету кинули своєрідний «клич». Щиро дякуємо всім тим, хто відгукнувся!
Ідей для збору коштів було багато. Деякі з них булиуспішні, інші – не дуже, але зновудякую, бо все приходить із досвідом. Спочатку було страшно й не вірилося в успіх, але поступово РАЗОМ ми творили казку.
Студенти факультету спеціальної та інклюзивної освіти провели літературний вечір «#НЕПАПІР», а почесний екс-голова факультету Євгеній Щербак розробив програму Монобанку. Разом зібрали 150 грн!
Пізніше голова студентського парламенту факультету психології також не захотів бути осторонь– 300 грн. Разом ми сила!
Факультет фізичного виховання і спорту разом із головою студентського парламенту факультету Олександром Малаховським зібрали 1210 грн! Особисто від мене вам окремий респект, адже за останній рік ви стали максимально активними у всіх сферах!
Окремо їуваги заслуговує праця Мар’яни Кельман, голови студентської ради гуртожитку №5, за ініціативи якої проведено ярмарок та встановлено скриньку – 1561 грн!
Голова студентського парламенту НПУ імені М. П. Драгоманова Ірена Коваль та голова профкому історичного факультету Василь Костишак спільними зусиллями з активістами історичного факультету провели благодійну ярмарку, де продавали смаколики власного виробництва – 3016 грн. Окрім того, у гуртожитку №4 зібрали 1352грн!
Студентка факультету української філології та літературної творчості, голова студентської ради гуртожитку №2 Олена Леоноваразом із активістами факультету провели збіркоштів по 2 та 3 гуртожитках – 6589,8 грн!
За підтримки коменданта другого гуртожитку Галепи Інни Юрівни, голови гуртожитку Леонової Олени та студентів факультету української філології було проведено Андріївські вечорниці, кошти з яких також відправилися малюкам!
Активістами факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка створено власний мерч#укрfeel та магазин @ukrfeel.shop, виручені гроші з якогобуло передано також дітям. Дякуємо заступнику декана з виховної роботи факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Оксані Романівні, яка допомогла фінансово реалізувати цей задум і забезпечила нас стартовим капіталом.
Ідей було багато, але часу для створення зовсім мало. Наприклад, #благохолка 2019 так і не відбулася. Зате такого успіху від іншого проєкту я, зізнаюся, навіть і не очікувала! Це все про проведення майстер-класів із розпису екосумок акрилом. Дякуємо студентам факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, які допомогли з реалізацією МК у школах, де вони працюють. Так, 9 діток розмалювали разом із нами сумки в школі N5 Печерського району міста Києва. Щиру подяку висловлюємо директорові Навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа Iступеня з поглибленим вивченням англійської мови – дошкільний навчальний заклад «Перша ластівка»» Поляковій Марії Анатоліївні, адже ми розмалювали з дітьми 158 сумок! Дякуємо студентському парламенту університету, особисто Ірені Коваль, які фінансового допомогли зі стартовим капіталом – 1000 грн. Арифметика проста: за майстер-клас оголошено символічну ціну (окупити матеріали) – 150 грн; за всі майстер-класи ми розмалювали 167 сумок (167 помножити на 150 грн = 25,050 грн); витрати на матеріали – 4800 грн (167 сумок (23грн)=3847, акрил – 800грн, файлики, друк, пластиковий посуд, серветки та пензлики -159 грн); від 25,050 грн віднімаємо 3800грн (нагадую, що + 1000 грн студентського парламенту університету)=21250 (чиста сума доходу).
Отже, факультет психології (300грн) + факультет спеціальної та інклюзивної освіти (150 грн) + кошти 5 гуртожитку та Мар’яни Кельман (1561грн) + історичний факультет (3016грн (ярмарка) +1352 (скринька 4 гуртожитку) = 4368)+ факультет фізичного виховання і спорту (1210грн) + факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка (гуртожитки (6589грн) + МК (21250грн) + мерч, вечорниці та небайдужі люди (3845грн) = 39273,3грн. Ось така от сума! Вражає, правда? Але навіть це ще не все!
У світі, як кажуть, не без добрих людей, а ще не без хороших друзів, тож дякую Іванові Бенці, аспіранту НПУ імені М.П.Драгоманеова, який допоміг зв’язатися з Головою Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександром Яцунем. Щиро дякуємо пану Олександру за 50 солодких подарунків та 50 квитків на новорічну виставу в Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка для малечі! Окреме спасибі голові профкому НПУ імені М. П. Драгоманова Станіславу Григоровичу Цибіну, що допоміг із технічними моментами. Не повірите, але і це ще не все!
Наші випускники ще ті благодійнки і не забувають свою альма-матер. Леонова Олена допомогла зв’язатися з випускницею іноземної філології Юлією Лазаренко, яка сама виявила ініціативу і захотіла приєднатися до нашої благодійної акції! Юлія разом із своїм трудовим колективом компанії «RedbullUkraine» одного грудневого вечора привезли під гуртожиток забитий автомобіль необхідними речами: солодощами, іграшками, канцтоварами, засобами гігієни, памперсами та іншим. Люди, ви вражаєте!
А тепер про реалізацію грошей: 23 грудня активісти університету поїхали до Санаторної школи-інтернату I-II ступенів N 21 Оболонського району м. Києва. Передали солодкі подарунки, квитки на виставу та канцтовари. Наші активісти ще ті артисти, бо поставити за 30 хвилин інтерактивне шоу для 50-ти діток – важка справа! Для діток із вадами здоров’я то так важливо! Окреме спасибі директору Лідії Мороз та її заступнику Наталії Дмитрівні за змогу та реалізацію!
25 грудня, пізно ввечері, я та декілька наших активістів завезли до Спеціалізованого обласного дитинку дитини в місті Боярка памперси, іграшки та засоби гігієни. Там гралися з малюками, там і плакали… Про гроші: кажу відверто, Наталія Дмитрівна, директор закладу, була шокована такою сумою, а тому взяла декілька днів для роздумів, куди краще вкласти ці гроші. Як тільки ми отримаємо рахунки – перешлемо гроші. Усі чеки та фото-звіт від директора я розміщу тут у коментарях!
Чесно, зараз пишу не як голова студентського парламенту факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка, не як голова соціального сектору студентського парламенту НПУ імені М. П. Драгоманова, а просто як Соня, яка плаче за тим чарівним хлопчиком уже другий день. Творімо добро! Робімо це не раз у рік, а ще – цінуймо те, що і кого ми маємо! Диво поряд, особливо якщо ти сам його твориш!
Софія Денисюк,
голова студентського парламенту факультету