На Синевирі

t JBC2C7Npo На Синевир – за знаннями та досвідом

Студентське життя бентежне, воно насичене не тільки заліками, іспитами, колоквіумами, але й цікавою практикою, різнобічним розвитком і захопливими подорожами.

Наукове керівництво НПУ імені М.П.Драгоманова вважає, що ідеальний студент повинен мати змогу вчитися, здобувати необхідний фаховий досвід і відпочивати одночасно. Саме з метою виховання молодої генерації професіоналів своєї сфери діяльності створена навчально-оздоровча база для студентів поблизу села Колочава Закарпатської області, де з 6 по 8 листопада студенти різних інститутів НПУ проходили лінгвістичну практику.

 

У пятницю, 6 листопада, студентство у складі 27 осіб під пильним наглядом професора М.А.Бойчука прибуло на базу університету. Найперше, що вразило молодь, це природа й унікальне гірське повітря краю. Після обіду відбувся плановий візит у найближче до оздоровчого комплексу село Колочава. Це село відоме тим, що попри відносно невеликі розміри має 10(!) музеїв і 20 пам’ятників. Спілкування з місцевими жителями, ознайомлення з культурними памятками Колочави було настільки захопливим, що позапланово тривало до заходу сонця.

Субота для студентів видалася не менш цікавою. Після раннього сніданку в кращих традиціях закарпатської кухні відбулася захоплива поїздка до центрального приміщення Національного природного парку «Синевир». Працівники музею вичерпно розповіли про природу краю, історію створення та розвитку парку, особливості місцини, що роблять Синевир дійсно унікальним явищем не тільки українського, але і світового масштабу. «Синевир» – не одне озеро, це комплекс різноманітних лісових заказників, озерець, мінеральних джерел, музеїв тощо. Окремої уваги заслуговує єдиний в Україні реабілітаційний центр для бурих ведмедів, який було створено в 2011 році. Драгоманівці подивилися, як живуть мужні тварини, які за різних обставин отримали певні травми, а тепер мають на території заказника професійну допомогу і необхідне піклування.

Відомо, що озеро Синевир є одним із найдивовижніших місць України. Драгоманівці мали чудову змогу переконатися в цьому: ані трохи похмура погода, ані виснажлива дорога не змогли зіпсувати враження від зустрічі з цим дивом природи. Кажуть, що певні місця мають свою енергетику, у це можна вірити чи ні, але існування своєрідної атмосфери, яка панує над Синевиром і розповсюджується на всіх його гостів, заперечити неможливо. Туман над водою – дивне і надзвичайно красиве явище – надихнув компанію студентів на філософські розмови й обмін планами на майбутнє.

Вечір 7 листопада надовго запам’ятається драгоманівцями не тільки дружньою, невимушеною атмосферою спілкування з горянами, представниками наукової інтелігенції з різних куточків України, але й душевними забавками і конкурсами.

Заключний день практики було присвячено відвіданню одного з найцікавіших етнографічних музеїв нашої країни – музею «Старе село», що складається з архітектурних памяток Колочави різних років і різного призначення. Що не могло не зацікавити молодь, то це хатина «Бункер Штаєра» – унікальна реконструкція приміщення для переховування дисидентів, що створена за спогадами одного з працівників музею. Все – починаючи з канцелярії і закінчуючи справжньою зброєю – відтворено з такою точністю, що запросто можна повірити, що повстанці переховуються десь зовсім поруч. На території музею також розташована експозиція старих автомобілів у їх еволюції, а ще виставка «Колочава в культурі різних народів», що демонструє приналежність цього села до літератури і кінематографа різних країн: України, Чехії, Польщі та інших.

Архітектурні споруди, численні скульптури та пам’ятники – це візитівка Колочави, але справжню атмосферу гостинності та доброзичливості творять мешканці цього села. Щирі й відкриті до гостів своєї домівки, вони вражають своїм діалектним мовленням, але більше – глибиною поглядів і культурних традицій.

Вихідні з 6 по 8 листопада – це ті дні, коли студенти-драгоманівці отримали змогу ближче познайомитися із іншим виявом української культури, набутися необхідного досвіду спілкування зі своїми співвітчизниками, відчути дух Закарпаття, його природи і об’єднатися заради спільної мети – розбудови сильної та красивої України!

Студенти НПУ імені М.П.Драгоманова

IMG 6391IMG 6421TFn2Cu13koUuSkldq5LP5A