Сергій Гальченко про рукописи Тараса Шевченка і не тільки...

Serhiy Halchenko23 березня 2021 року студенти і викладачі факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка мали змогу послухати українського науковця, літературознавця, заступника директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, завідувача відділу рукописних фондів і текстології та просто чудову й привітну людину Гальченка Сергія Анастасійовича.

Українець, як його часто називали в школі, багато розповідав про свій життєвий і творчий шлях. Велика жага до навчання зробила його тим, ким він є зараз. Здобувши золоту медаль у школі, він подався до Києва. З цього міста він намагався брати все: віддавав останні гроші на відвідування театрів, а також купував книжки. Тут вступив на філологічний факультет НПУ імені М.П. Драгоманова. Будучи студентом, Сергій не боявся відстоювати свою думку й дискутував із викладачами.

За своє життя йому поталанило познайомитися з багатьма діячами української культури, зокрема з Олесем Гончаром, який неодноразово звертався за допомогою до свого товариша-видавця, а це свідчить про його високу майстерність та професіоналізм. Також він видавав багато інших творів і не планує зупинятися на досягнутому та мріє показати світові книгу Марка Вороного, проспект «Сто українських реліквій» тощо.

Окрім видавничої діяльності, він займався вивчення творчості багатьох інших письменників, таких як: Леся Українка, П.Тичина, Г.Сковорода, В.Винниченко, О.Вишня, та найбільше його цікавила постать Тараса Григоровича, адже недаремно він став першим в Україні із шевченкознавців.

Замолоду багато часу Сергій проводив саме в бібліотеці нашого університету, якій нещодавно подарував частину свого доробку: раритетні видання з різних кінців світу та багато інших  книг, які тепер ми можемо прочитати у будь-який час. За це хочемо йому подякувати, адже для наших майбутніх дипломних робіт цей матеріал обов’язково стане у пригоді!

Як же влучно вчений зазначав про плинність часу. Скільки  зроблено багато, але скільки  можна ще зробити. Ми вважаємо, що найкращим завершенням сьогоднішньої зустрічі були процитовані паном Сергієм рядки В. Сосюри:

Працювать! Працювать безумовно!

Кожній хвилі нема вороття!

Ні! Я зовсім іще не заповнив

Золотої анкети життя.

Дякуємо директорові бібліотеки НПУ імені М.П.Драгоманова Савенковій Л.В. за організацію зустрічі!

 

Софія Денисюк, Владислава Лігай, Ольга Кузнєцова, активісти факультету