Як працювати з інформацією про Крим: поради журналістам від НСЖУ
У п’ятницю, 5 листопада 2021 року, в межах онлайн-курсу «У фокусі – Крим» відбувся черговий вебінар на тему: «Як журналістам працювати з “Кримською платформою” та використовувати санкційні моніторинги», проведений у партнерстві з факультетом журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка і нашою кафедрою.
Спікерами виступили заступниця Постійного Представника Президента України в Криму Таміла Ташева, головний редактор «Чорноморських новин» та Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко, експертка Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Тетяна Гучакова. Модерували зустріч голова НСЖУ Сергій Томіленко і журналіст, секретар НСЖУ Микола Семена.
На зустрічі прозвучало дуже багато конкретних рекомендацій для журналістів, які пишуть чи збираються писати про Крим. Детально ознайомитися з ними можна, переглянувши відео на фейсбук-сторінці НСЖУ (див. посилання в коментарі).
У межах цього короткого звіту дамо тільки посилання, які можуть бути корисні студентам.
Якщо ви хочете отримувати актуальну і достовірну інформацію про Крим від обізнаних експертів, моніторте такі ресурси: ATR – український кримськотатарський телеканал, «Кримська правозахисна платформа – Кримська правозахисна група», «Кримська платформа», «Крим Реалії» на «Радіо Свобода», «Крим SOS», Представництво Президента України в Автономній республіці Крим, «Центр прав людини ZMINA», «Чорноморські новини», «UA: Крим» на «Суспільному».
Якщо ви хочете писати про Крим, будьте точними в термінології. Наприклад, коректніше вживати не «анексія», а «спроба анексії», не «окупація», а «тимчасова окупація». Глосарій і низка довідників є в посібнику «Крим у контексті окупації: Q&A посібник для медіа» https://zmina.ua/content/uploads/sites/2/2020/07/crimeaqa_web-1.pdf?fbclid=IwAR0amX83Soc2htiJF-OyGTvdMWzJx0yQsRT_DVcEwZ-v5cKnxf0Kw0kecos
Кафедра журналістики