ЗАВЕРШИВСЯ ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ «У ФОКУСІ – КРИМ!»
У листопаді – грудні 2021 року Національна спілка журналістів України за підтримки Європейської федерації журналістів і в партнерстві з провідними ЗВО провела серію вебінарів, присвячених проблемам отримання достовірної і актуальної інформації та висвітлення новин із півострова Крим. Кафедра журналістики нашого факультету виступала одним із партнерів цього заходу.
Маємо нагоду висловити слова вдячності організаторам заходу: інформація про Крим має бути актуальною для нас постійно, відтак надзвичайно важливо навчити майбутніх журналістів, як правильно отримувати відомості й поширювати новини, працюючи з джерелами інформації на тимчасово окупованій території.
Десять тематичних вебінарів від провідних медійників і правозахисників відвідали майже півтори тисячі учасників. Вони мали нагоду ознайомитися з такими темами: «Пошук, використання та зв’язок із джерелами інформації в окупованому Криму», «Як журналістам працювати з Кримською платформою та використовувати санкційні моніторинги», «Особливості судової журналістики. Специфіка висвітлення «кримських» процесів», «Ненасильницький інформаційний спротив. Вимушена журналістська міграція. Інформаційні наслідки окупації», «Крим Реалії: Як журналістам працювати під повною забороною. Кримський правозахист», «Як зробити кримську тематику цікавою для іноземної аудиторії», «Місія журналіста. Як тема прав людини може зацікавити широку медіааудиторію», «Пошук експертів та статистики по Криму», «Як журналістам зацікавити широку аудиторію кримськими темами? Журналістські розслідування», «Громадянські журналісти важливі! Несвобода слова в Криму».
Провідними спікерами виступили: Тетяна Гучакова, Лутфіє Зудієва, Андрій Клименко,Анастасія Магазова, Севгіль Мусаєва, Антон Наумлюк, Тетяна Печончик, Муміне Салієва, Таміла Ташева, Юлія Тищенко, Гаяна Юксель.
Модерували зустрічі голова НСЖУ Сергій Томіленко, секретарі НСЖУ Микола Семена і Ліна Кущ.
Щоб Крим залишався у фокусі нашої уваги, пропонуємо увазі кожного перелік ресурсів, з яких можна і потрібно отримувати достовірні, важливі, об’єктивні кримські новини:
- Постійне представництво Президента України в АР Крим (http://www.ppu.gov.ua/)
- Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (https://minre.gov.ua/)
- «Кримська правозахисна платформа – Кримська правозахисна група» (https://crimeahrg.org/uk/)
- «Кримська платформа» (https://crimea-platform.org/)
- «Кримськотатарський ресурсний центр» (https://ctrcenter.org/uk)
- «Крим SOS» (https://krymsos.com/)
- «Крымская солидарность» (https://crimean-solidarity.org/)
- Black Sea News («Чорноморські новини») – містить багато інформативних баз даних (https://www.blackseanews.net/)
- ATR – український кримськотатарський телеканал (https://atr.ua/)
- «Крим» на «Радіо Свобода» (https://www.radiosvoboda.org/z/21477)
- «UA: Крим» на «Суспільному» (https://crimea.suspilne.media/ua)
- «Центр прав людини ZMINA» (https://zmina.info/; https://zmina.ua/)
Щоб бути точними в термінології, користуйтеся «Крим у контексті окупації: Q&A посібник для медіа» (https://zmina.ua/.../sites/2/2020/07/crimeaqa_web-1.pdf).
Загалом, з матеріалами курсу можна ознайомитися за такими посиланнями: https://nsju.org/tema/u-fokusi-krym (сайт НСЖУ),
https://www.youtube.com/channel/UCEpEtSkempF7aKX3rUZQd2w (YouTube НСЖУ),
https://www.facebook.com/nsju.org (Facebook НСЖУ).