Малишківці в проєкті "Єдині": Софія Карнаух
"Єдині" - це проєкт, до якого активно долучені студенти нашого факультету, створений для культурного збагачення, поширення українського, активної підтримки його учасників та загалом допомоги тим, хто переходить на українську мову. Зараз ця ініціатива дуже поширена серед людей різного віку. Кожен може прийти до розмовного клубу і удосконалити своє мовлення, вивчити нове і гарно провести час. Окрім цього, "Єдині" активно залучають до співпраці студентів. Наші малишки також сміливо й завзято трудяться над створенням та поширенням контенту, модерують, координують, залучають і допомагають у всьому. Звідки ж у них береться стільки енергії та бажання творити? Як потрапили на проєкт? На ці та багато інших запитань малишки в "Єдиних" розкажуть у форматі інтерв'ю!
Першою згодилася відповісти на запитання студентка 402-СОУР групи, координаторка розмовних клубів у проєкті "Єдині" Софія Карнаух.
◦ Яка твоя посада в «Єдиних»?
Зараз я координатор розмовних клубів, також займаюся поточними питаннями для проєкту.
◦ Як виникло бажання прийти в цей проєкт? З чого все починалося?
Згадую, як Софія Денисюк мені писала ще на початку проєкту, пропонувала зайняти посаду дизайнера. На жаль, на той час за особистих обставин я не змогла повноцінно долучитися до проєкту, але з часом зробила це. Спочатку - модератор чатів, пізніше - координатор.
◦ Чому саме волонтерський проєкт, адже на цьому можна заробляти гроші?
У часи загальної біди про гроші думати соромно, та й не хочеться. Навіть не розглядала такої можливості.
◦ Чи пам’ятаєш ти найпершу успішну співпрацю з територіальними громадами?
Зараз я координатор розмовних клубів у Полтаві. Приєднавшись до проєкту, була здивована, що у моєму рідному місті немає розмовних клубів. Пам'ятаю, як тремтіли руки після першого дзвінка заступнику мера і його "ми повністю підтримуємо проєкт і готові підписати меморандум". Для мене це була перша маленька перемога)
◦ Що найлегше і найскладніше у твоїй роботі?
Легкого не можу назвати, адже шукати людей - складно, аналізувати власні помилки та прорахунки - нелегко, тримати емоційну рівновагу - непросто, спілкуватися, переконувати, вирішувати технічні питання - іноді дуже важко. А ще буває тяжко не забути про нараду щопонеділка)))
◦ Чи змінив тебе проєкт «Єдині»?
Безперечно. Я навчилася виходити із зони власного комфорту без зайвого скиглення, вчуся швидко реагувати на виклики, пов'язані не тільки з проєктом, зрештою сама перейшла на спілкування українською в побуті.
◦ Що ти можеш побажати людям, які хочуть стати частинкою цього проєкту?
Терпіння, самомотивації, сили.
Студпарламент факультету