"Єдині" в школі!

У межах виробничої (педагогічної) практики студентки 4 курсу, які залучені до проєкту «Єдині», провели заходи для школярів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 41 з поглибленим вивченням англійської мови Шевченківського району м. Києва. Анна Пастушок та Олександра Кошелєва мали урок на тему «Мова молоді», де розкрили питання сленгу, англіцизмів та запозичень. Як замінити слово хейтер? Чи існують аналоги до слів буккросинг та скріншот? Учні роздумували над сучасними словами та їх можливими відповідниками в українській мові. Також студентки ознайомили старшокласників з українським контентом і запитали, у якому контенті вони мають потребу.

Було представлено сайт, на якому можна знайти українські YouTube канали за власними вподобаннями.

Не менш цікавими були заняття на тему "Лексичні помилки", які провели студентки Вікторія Сич, Вікторія Сторожук та Оксана Щур. Спершу учні 9 класу познайомилися з проєктом "Єдині", його структурою та досягненнями, цінностями.

Виконуючи вправи на усунення мовленнєвих недоліків, а саме калькування, плеоназму, тавтології, московізму та парономії, дев'ятикласники в ігровій формі розв'язували ситуативні та проблемні питання, проявляли активність та забарвлювали у яскраві тони емоційне тло занять.

Приємно вражає зацікавленість та небайдужість учнів. Вони брали активну участь в обговоренні, активно висловлювали свої думки та продемонстрували свою стійку позицію.

Безумовно, мовний проєкт налаштований на забезпечення в учнів високого рівня комунікативної компетентності, здібностей до розвитку творчості та формування в школярів патріотичних почуттів, мовної стійкості та свідомости.

Рух «Єдині» розширює свою аудиторію на підлітків, у цьому на допомогу приходять студенти нашого факультету. Діти — це вагомий прошарок нашого суспільства, адже від них залежить наше майбутнє. Популяризуймо українську серед молоді!

Кафедра методики викладання української мови і літератури

124