Звітно-наукова конференція «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету»: пленарне засідання та засідання секцій "Українська мова", "Українська література"

22 травня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулося пленарного засідання щорічної звітно-наукової конференції «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету» за підсумками наукових досліджень викладачів, докторантів та аспірантів за 2023 рік. Про підсумки наукової роботи професорсько-викладацького колективу доповів декан факультету, професор Висоцький А.В. та заступниця декана з наукової роботи, професорка Ліпницька І.М. Також слухали й обговорили доповіді доцентки кафедри української мови Багмут Ірини Віталіївни «Українська мова та переселенці з України в Угорщині: тенденції та виклики»

і Калити Оксани Михайлівни, доцентки кафедри стилістики української мови, «Вербалізація семантичної опозиції свій/чужий у поемі "Гайдамаки" Тараса Шевченка».

Згодом на засіданні секції «Українська мова» відбулося обговорення актуальних і важливих питань, зокрема використання штучного інтелекту у вищій школі (можливості та виклики), семантики різних типів речень у медіатекстах періоду російської воєнної агресії, когнітивного підходу у формуванні комунікативної компетентності майбутніх вчителів української мови, соціолінгвістичного виміру сучасних міграційних процесів, функціювання української мови за кордоном в умовах сьогодення та ін.

На засіданні секції «Українська література» висвітлено й обговорено цікаві дослідження науковців, зокрема окремих аспектів творчості Івана Нечуя-Левицького, Ольги Кобилянської, Василя Гренджі-Донського, Володимира Даниленка, Світлани Талан, Миколи Чернявського та інших письменників і культурних діячів.

Викладачі факультету також обговорили пропозиції щодо покращення проведення звітно-наукових конференцій та вдосконалення науково-дослідної діяльності факультету.