Малишківці в проєкті "Єдині": Тетяна Чуткова

Ми повертаємося до вас із цікавими історіями наших малишок в "Єдиних". Тетяна Чуткова – людина, яка завжди все встигає, роблячи якісно свою справу. Вона студентка 402-СОУР групи, а в проєкті "Єдині" зараз – модераторка розмовних клубів.

Яка твоя посада в "Єдиних"?

Я починала свій шлях як модераторка онлайн-чатів підтримки, а тепер є модераторкою розмовних клубів.

Як виникло бажання прийти в цей проєкт? З чого все починалося?

 

З проєктом знайомство почалися з перших днів його створення, проте я ставилася до нього скептично, не розуміючи всієї суті. Натомість, коли побачила, що проєкт справді набирає обертів, коли зʼявилися пости КМДА і, найголовніше, купа позитивних відгуків, я вже не вагалася. Рішення було прийнято дуже швидко.

Чому саме волонтерський проєкт, адже на цьому можна заробляти гроші?

Я абсолютно чітко розуміла, що "Єдині" – це не про гроші. Це про допомогу, це про єднання. Для мене це стало передусім самореалізацією і початком вчителювання. Адже, навчаючись на вчителя-мовника, надзвичайно важливо практикувати. Робота з дорослими свідомими людьми має певну специфіку, але це цікавий і корисний досвід.

Який найяскравіший момент у твоїй роботі?

Наприкінці своєї першої хвилі випускник на вже традиційному "Дереві досягнень" написав, що проєкт допоміг йому не лише говорити українською, але й думати нею. Уявіть, думати українською за 28 днів. Мені навіть нині здається, що ця місія нездійсненна. Це дало мені заряд мотивації на тривалий період.

Що найлегше і найскладніше у твоїй роботі?

Субʼєктивно, найлегше – проводити розмовні клуби. Звучить банально, та я одразу даю зрозуміти, що я не вчитель, а учасники не учні. На РК лише дружня атмосфера з іграми та квестами. Під час гри люди вчаться, і це доволі продуктивно. А от найскладніше для мене переносити моменти, коли на заняття зʼявляється одна чи декілька людей, попри те, що на попередньому було більше 12-и. Спочатку я шукала причини в собі, але потім усвідомила, що все залежить від ситуації в країні. Адже люди, коли весь час вимикають світло, надають перевагу у вихідний посидіти вдома. Або після безсонної ночі природно, що людям хочеться поспати.

Що ти можеш побажати людям, які хочуть стати частинкою цього проєкту?

Передусім підійти до участі в проєкті свідомо. Переглянути свої страхи, переваги та недоліки. Адже, працюючи з людьми, ми не лише вчимо, але й вчимося. Повірте, зворотня віддача шалена. І, головне, ми всі робимо єдину справу: тримаємо мовний фронт!

380589448 855820302575544 6163589874257296604 n