Відповідно до листа Інституту модернізації змісту освіти N 21/08-1610 від 02.10.2024 року з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підготовки фахівців нової генерації європейського рівня, ґранування професійної майстерності як пріоритетної стратегії життєдіяльності, стимулювання інтересу до творчої та дослідницької роботи на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методиками їх викладання)Із 7 по 17 квітня 2025 року експертна галузева комісія провела заочне рецензування студентських наукових робіт.

Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Українського державного університету імені Михайла Драгоманова вітає шановних учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методиками їх викладання) та їх наукових керівників! Інформуємо, що всі роботи, подані до участі в конкурсі, уже пройшли рецензування. Публікуємо рейтингові таблиці студентських наукових робіт, рекомендованих до участі в ІІ етапі конкурсу, та рецензії на наукові роботи учасників ІІ етапу конкурсу. Бажаємо молодим науковцям успіхів на захисті наукових робіт у формі науково-практичної конференції, шо відбудеться 24 квітня 2025 року за окремими покликаннями.

Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю! Колись, майже два десятиріччя тому, кафедра культури української мови вирішила провести читацьку конференцію до Дня української писемності та мови, щоб об’єднати творчу молодь. За кілька років ця зустріч талановитих і обдарованих перетворилася на звичку і переросла у щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі», що й стала долею членів кафедри – Світлани Шевчук, Юлії Виноградової, Сергія Глущика, Олени Дияк, Тетяни Лободи. 29 жовтня 2024 р. увісімнадцяте відбулася конференція, цьогоріч із залученням і міжнародних учасників.

Шановні здобувачі вищої освіти! Український державний університет імені Михайла Драгоманова запрошує до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2024/2025 н. р. з української мови, літератури (з методикою їх викладання) (далі – Конкурс), який проводиться відповідно до листа ІМЗО No 21/08-1610 від 02.10.2024 року з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підготовки фахівців нової генерації європейського рівня, ґранування професійної майстерності як пріоритетної стратегії життєдіяльності, стимулювання інтересу до творчої та дослідницької роботи. Більше – в інформаційному листі тут.

11 жовтня 2024 року відбулися Всеукраїнські Грищенківські читання, до яких долучилися викладачі факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка. З вітальним словом до учасників звернувся ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Григорович Самойленко, який наголосив на тісних зв’язках університету з Інститутом української мови НАН України та Драгоманівською родиною, які спільно захищають українське слово, подякував організаторам, що пошановують великого українця Арнольда Грищенка і передають пам’ять про нього. Проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова Григорій Мирославович Торбін зауважив, що збереження української мови – це питання національної безпеки.

28 жовтня на факультеті української філології та літературної творчості відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цьогоріч у конкурсі взяла участь рекордна кількість учасників: 125 студентів-філологів нашого факультету та 7 студентів нефілологічних спеціальностей, зокрема майбутні журналісти, психологи, педагоги. Переможцями, які пройшли на наступний етап Конкурсу, серед студентів філологічних спеціальностей стали Вікторія Ольшевська, студентка 3 курсу 304 групи, та Ельвіра Самусь, студентка 2 курсу 202 СОУ групи нашого факультету. Серед студентів нефілологічних спеціальностей перемогу вибороли Дмитро Резник, студент 1 курсу спеціальності «Журналістика»,

8 жовтня 2024 року відбулася настановна сесія наукового відділення Філології «До світу через мови: учнівський науково–дослідницький лінгвістичний проєкт» (секції «Українська мова», «Польська мова та польськомовна  література»). До сесії долучилися здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти, учні-члени Київського обласного територіального відділення МАН України,  їхні наукові керівники, а також науково-педагогічні працівники Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Київського національного лінгвістичного університету.

Дочірні категорії

Сторінка 1 із 11