Уже третій рік поспіль студенти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка (кафедра журналістики) мають унікальну можливість долучитися до міжнародного курсу, який реалізується у співпраці з Ганноверським університетом (Німеччина). Нещодавно відбулася перша лекція нового навчального циклу за участі студентів спеціальності «Журналістика» разом із викладачами кафедри журналістики факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка УДУ імені Михайла Драгоманова  та їхніх німецьких колег. Онлайн-заняття провів професор Олаф Штенфад, поділившись цінною інформацією та інсайтами зі світу сучасної журналістики.

Відповідно до Положення про академічну мобільність учасників освітнього процесу в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова та тристоронньої угоди на навчання між УДУ імені Михайла Драгоманова, студенткою факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка та Педагогічним університетом Верхньої Австрії, м. Лінц направлено на навчання до Педагогічного університету Верхньої Австрії, м. Лінц з 22 вересня 2024 року по 31 січня 2025 року студентку другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка спеціальності 035 Філологія Ткаченко Анну Олександрівну (заклади: Garsten School, Otto-Glück Schule).

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

Дмитро Павличко

Українська мова все частіше лунає світовими, зокрема європейськими, просторами. На жаль, така активність поширення рідної мови зафіксована переважно від 2022 року і спричинена міграцією її носіїв та посиленням уваги світу до подій в Україні через ганебне повномасштабне вторгення росії та розв’язання нею війни. Та український славний рід нездоланний, як і незнищенною є його мова!

В англійському місті Свіндон нещодавно відбулася чудова благодійна культурна подія «Ukrainе’s spirit of resistance»  («Дух українського спротиву»). Це вже вчетверте. І кожного разу –  успіх, захоплення, буря емоцій і, звичайно ж, зібрана матеріальна допомога для наших воїнів. Донедавна світ мало знав про Україну й українців. Майдан, а потім війна  багато чого змінили в уявленні іноземців про нас. Активно допомагаючи українцям у ці важкі роки, пересічні німці, британці, поляки, французи, норвежці з подивом дізнавалися про мужність і патріотизм українців, стійкість і надзвичайну силу опору ворогові. Із щирим зацікавленням люди прагнули знати більше про нас, а рівень «незнання» України яскраво продемонструвала фраза британської викладачки.

З метою зміцнення міжкультурної співпраці між студентами України та Польщі через організацію культурних обмінів, дискусій та спільних проектів, спрямованих на підвищення взаємоповаги та гуманізації освіти серед молоді обох країн із 13 по 17 жовтня 2024 року відбувся «Студентський гуманітарний діалог Україна – Польща». Учасниками цього проєкту стали студенти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (Україна), серед яких і голова студентського парламенту факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Самойлюк Маргарита, Університету Комісії Народної Освіти у Кракові (Республіка Польща), науково-педагогічні, педагогічні працівники, громадські діячі України та Республіки Польща.

28 травня 2024 року журналісти-драгоманівці дізналися про особливості роботи французьких медіа від Жана-Бабтиста Фонтани, виконавчого директора інтернет-видання Frequence-sud.fr. Жан-Бабтист розказав про популярні радіостанції, телебачення, газети, соціальні мережі та особливості місцевої аудиторії. Телебачення доступне для громадськості: підтримується рекламою, державним фінансуванням (податками). Медіа зазвичай дотримуються нейтральної позиції під час висвітлення подій. Хоча деякі з них і звинувачують час від часу в поширенні фейків, зловживанні клікбейтними заголовками, популяризації утраправих поглядів, надмірній заполітизованості.

29 березня 2024 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася онлайнова зустріч викладачів і студентів, присвячена питанням міжнародної академічної мобільності. Приводом до розмови стало повернення студентки 3 курсу Альони Полякової в рідний університет із Риму. Пів року вона навчалася за програмою ЕРАЗМУС+ в університеті Ла Сап’єнца, а нині погодилася розповісти колегам про цей свій досвід. Розпочав зустріч із коротким словом привітання декан факультету Анатолій Васильович Висоцький, після чого передав слово професорові, докторові історичних наук, членові-кореспондентові НАН України Володимиру Борисовичу Євтуху.

Сторінка 1 із 3